laptop Apple MacBook ProApple MacBook Pro
MacBook Pro (fot. pexels.com)

MacBooki Pro będą jeszcze bardziej „Pro”? macOS ze specjalnym tryb pracy

Przyglądając się ostatnim działaniom Apple widać, że firma przypomniała sobie o bardziej wymagających użytkownikach. Możliwe, że wkrótce profesjonaliści otrzymają specjalny tryb pracy w macOS.

Reklama

macOS z funkcją wyższej wydajności

Jak przed chwilą wspomniałem, Apple ostatnio mocniej skupia się na osobach poszukujących sprzętu do bardziej wymagającej pracy. Firma Tima Cooka wprowadziła do sprzedaży 16-calowego MacBooka Pro z licznymi usprawnieniami, a także mocarnego Maca Pro. Oba urządzenia, mimo iż nie należą do tanich, zapewniają wysoką wydajność i powinny sprawdzić się w profesjonalnych zadaniach.

Reklama

Serwis 9to5Mac donosi, że kolejnym ukłonem w kierunku wymagających użytkowników może być „Pro Mode” w macOS. Zmiany zostały zauważone w testowym wydaniu systemu w wersji 10.15.3. Zawiera on odniesienia do trybu pro, który będzie można ręcznie aktywować.

Lepsze osiągi, ale więcej hałasu

Po włączeniu nowego trybu pracy, podniesiona zostanie wydajność komputera. W znalezionym opisie funkcji czytamy, że dzięki temu niektóre aplikacje mogą działać szybciej. Odbędzie się to jednak kosztem czasu pracy na akumulatorze, a także kulturą pracy urządzenia – wentylatory będą obracać się szybciej, co przełoży się na wyższy hałas. Celem jest uniknięcie tzw. thermal throttlingu.

Tryb „Pro Mode” na MacBooku Pro (fot. 9to5Mac)

Należy zwrócić uwagę, że obecne laptopy Apple, nawet te z dopiskiem „Pro”, ze względu na smukłą konstrukcję już teraz mają problemy z odprowadzaniem nadmiaru ciepła. Owszem przy niskim obciążeniu nie słychać, że wentylatory pracują, ale jeśli uruchomimy na nich naprawdę wymagające oprogramowanie, to stają się dość głośne i nieprzyjemnie gorące.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że „Pro Mode” pozwoli na dłuższą pracę przy maksymalnym obciążeniu. Bez wspomnianej zbyt gorącej obudowy, nawet jeśli wentylatory będą działać naprawdę głośno.

Nie jest jeszcze jasne, na których komputerach Apple wprowadzony zostanie tryb pro. Nieoficjalne informacje sugerują, że może być on przeznaczony tylko dla MacBooków i to prawdopodobnie tych najwydajniejszych. Możliwe, że zadebiutuje wyłącznie w 16-calowym modelu, który według zapewnień Apple ma znacznie lepszy system chłodzenia. Z czasem, gdy rozwiązania konstrukcyjne zostaną przeniesione do mniejszych MacBooków Pro, dostępność „Pro Mode” powinna być większa.

Polecamy również:

Klawiatury MacBooków rozbłysną milionami kolorów dzięki podświetleniu RGB

źródło: 9to5Mac