Apple MacBook Pro
(fot. MacRumors)

Kolorowe MacBooki Air zostaną wyposażone w procesor Apple M2. Kiedy trafią na rynek?

Procesor Apple M1, który w ostatnich miesiącach sporo namieszał na rynku laptopów, a niedawno również komputerów stacjonarnych i tabletów, już wkrótce doczeka się następcy. Według najnowszych informacji, Apple w pocie czoła pracuje nad układem Apple M2, a także urządzeniami, które zostaną w niego wyposażone w pierwszej kolejności.

Reklama

W listopadzie 2020 roku Apple zaprezentowało światu swój własny procesor ARM stworzony z myślą o komputerach – Apple M1. Jego wydajność okazała się znacznie wyższa niż osiągi wykorzystywanych dotychczas układów Intela i mimo początkowych problemów z kompatybilnością niektórych aplikacji, cały proces przejścia na nową architekturę zdaje się przebiegać zaskakująco płynnie.

Nadchodzi Apple M2

Nic więc dziwnego, że Apple planuje rynkową premierę procesora Apple M2, który podobno już od kilku miesięcy znajduje się w fazie masowej produkcji. Mimo to nie powinniśmy spodziewać się premiery nowego układu wcześniej niż na początku przyszłego roku.

Programista iOS, posługujący się na Twitterze nickiem @dylandkt, twierdzi, że kolejna generacja procesorów Apple powinna pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2022 roku. Apple M2 ma się różnić od Apple M1X, o którym była mowa już od pewnego czasu.

Ten drugi układ podobno pojawi się na rynku wraz z kolejnymi komputerami Apple z serii Mac Pro. Najpewniej zaoferuje on 12 rdzeni CPU oraz 16 rdzeni GPU. Dla przypomnienia, Apple M1 ma ich – odpowiednio – 8 oraz 7 lub 8.

MacBook Air w kilku nowych kolorach

Oprócz tego, ponownie słyszymy o nadchodzących, kolorowych laptopach z serii MacBook Air. Już w maju pojawiły się pierwsze informacje, sugerujące wprowadzenie nowych wersji kolorystycznych na rynek. Niewykluczone więc, że sprzęty te rzeczywiście zadebiutują na nim już w 2022 roku, wraz z procesorem Apple M2 na pokładzie.

MacBook Air Apple M2 niebieski render
(fot. Ian Zelbo, Twitter)

Jeśli faktycznie tak się stanie, a MacBook Air zadebiutuje w takich samych kolorach jak najnowsze iMaki, będzie to świetny powrót do czasów iMaca G3 oraz iBooka G3, które również oferowały zbliżoną kolorystykę.

Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje oraz oficjalne prezentacje produktów Apple. Choć od ich premiery dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, jestem przekonany, że nadchodzące układy oraz komputery firmy podbiją rynek.