fot. Apple

Oficjalnie: Apple zaprezentuje nowe iPhone’y 10 września

Mówiło się o tym nieoficjalnie już od jakiegoś czasu, ale teraz Apple oficjalnie potwierdziło: dla wielu osób najważniejsza konferencja producenta w każdym roku odbędzie się 10 września 2019 roku w Steve Jobs Theater w Cupertino. Tego dnia zobaczymy nowe iPhone’y oraz Apple Watch series 5.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu lokalnego – w Polsce będzie wtedy godzina 19:00. Podczas tego wydarzenia spodziewamy się zobaczyć przede wszystkim nowe iPhone’y oraz Apple Watch series 5, aczkolwiek niewykluczone, że pojawi się też sławetne „one more thing”. Bardzo możliwe, że Apple zapowie też udostępnienie iOS 13, iPadOS i WatchOS 6.

Reklama

Najprawdopodobniej wiele osób najbardziej czeka na iPhone’y, bowiem wrześniowe konferencje kojarzą się przede wszystkimi z nowymi smartfonami i kolejną generacją Apple Watch. Jeśli chodzi o ten ostatni, to nie spodziewamy się rewolucji, bowiem sporo nowości przyniósł Apple Watch series 4, na czele z możliwością wykonywania EKG oraz detekcją upadku i funkcją automatycznego dzwonienia po pomoc.

W przypadku iPhone’ów również nie spodziewamy się ogromnych zmian, bowiem smartfony ponownie mają zaoferować ekrany o przekątnych 5,8″ (OLED), 6,1″ (LCD) i 6,5″ (OLED) z dość szerokim notchem, więc będą wyglądać podobnie jak zeszłoroczne modele. Największą nowością mają być zaktualizowane aparaty – wersje z wyświetlaczami OLED (podobno z dopiskiem „Pro”) dostaną potrójny z teleobiektywem i obiektywem szerokokątnym, natomiast wariant z panelem LCD podwójny z teleobiektywem.

Nowe iPhone’y mają wyglądać bardzo podobnie (fot. 9to5Mac)

Oczywiście nie zabraknie też nowego, ultra wydajnego procesora Apple A13. Mówi się również, że Apple w nowych iPhone’ach całkowicie porzuci 3D Touch i przejdzie na Haptic Touch, który po raz pierwszy został zastosowany w iPhonie XR. Są natomiast małe szanse na to, że złącze Lightning zastąpi port USB-C. Wiele osób ma także nadzieję, że producent w końcu zacznie dorzucać do smartfonów szybką ładowarkę, a nie tylko 5 W.

Ciekawe natomiast, jak ukształtują się ceny tegorocznych iPhone’ów. Według nieoficjalnych doniesień, będą one kosztować tyle, ile modele z 2018 roku, ale dopiero 10 września 2019 roku dowiemy się, czy faktycznie Apple zdecydowało się na taki krok.

Ten raport zdradza tyle o nowych produktach Apple, że firma niczym już nie zaskoczy

Źródło: Apple przez Neowin