Apple logo
iPhone XR (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

iOS 13 w wersji beta zdradza datę premiery iPhone’a 11

Do programistów dotarła wczoraj siódma beta systemu iOS 13. Jej pierwsi użytkownicy od razu zaczęli szukać w niej wskazówek dotyczących daty premiery iPhone’a 11. I znaleźli.

iHelp BR odkrył, że najnowsza beta iOS 13 zawiera folder z obrazem zatytułowanym „HoldForRelease” (ZatrzymaćNaPremierę). Spoglądając na niego, widzimy fragment systemowego kalendarza z zaznaczoną datą wydarzenia na 10 września.

Reklama

Obraz ten jest o tyle istotny, że Apple używa go do szybkiej konfiguracji nowego iPhone’a, którego klient wyciąga z pudełka. iOS 12 zawierał podobny obraz z datą 12 września, kiedy to firma zaprezentowała iPhone’a XS. Jak widać, wszystkie imprezy dotyczące iPhone’ów odbywają się w podobnym czasie w roku – zawsze jest to wtorek lub środa drugiego tygodnia września. Poprzednio premiery nowych smartfonów Apple miały miejsce:

  • w środę 12 września 2018 r.,
  • we wtorek 12 września 2017 r.,
  • w środę 7 września 2016 r.,
  • w środę 9 września 2015 r.

Oczekuje się, że Apple pokaże trzy nowe modele iPhone’ów, z czego co najmniej jeden będzie wyposażony w potrójny aparat. Spodziewani są więc następcy iPhone’a XR, XS oraz XS Max.

Niedawno zasugerowano, że Apple zmieni podejście do nazewnictwa swoich modeli, rezygnując z używania „iksów”, a określając nowe modele iPhonem 11, iPhonem 11 Pro i iPhonem 11 Pro Max. Ta ostatnia nazwa rozciągnęłaby nazwę największego ze smartfonów do niespotykanych dotąd rozmiarów, co już teraz niezbyt podoba się niektórym.

Cóż, tak czy siak, czekamy na 10 września!

Kolejne wieści o iPhone’ach 11: zupełnie nowy kolor, matowe szkło i wolna ładowarka

źródło: iHelp BR przez The Verge