iPhone XR z modułem Face ID. (fot. Miłosz Lis / Tabletowo.pl)

iPhone XR i modele XS dostaną funkcję ograniczenia wydajności

Użytkownicy zeszłorocznych iPhone’ów, czyli modeli XS, XS Max i tańszego XR, niebawem otrzymają funkcję znaną ze starszych smartfonów Apple. Wprowadzona zostanie ona wraz z iOS 13.1.

Reklama

iPhone’y i problem akumulatorów

Apple opisywane rozwiązanie wprowadziło już znacznie wcześniej w starszych iPhone’ach. Co ciekawe, odbyło się to po cichu. W jednej z aktualizacji iOS, właściciele starszych iPhone’ów otrzymali system mający w założeniach zabezpieczać ich przed nagłym wyłączeniem urządzeń i bardzo szybkim spadkiem poziomu naładowania.

Reklama

Pomysł jak najbardziej dobry, ale jego realizacja wyjątkowo słaba. Użytkownicy nie wiedzieli, że zauważalnie wolniejsza praca iPhone’ów spowodowana jest funkcją ograniczenia wydajności w przypadku zużytego akumulatora. Niektórzy decydowali się więc na zakup nowego modelu, zamiast tylko sięgnąć po nowy akumulator.

W nowych iPhone’ach akumulator dłużej zachowa lepszą formę

Nic więc dziwnego, że w 2017 roku, gdy karygodne praktyki Apple zostały odkryte, wybuchła afera. Firma Tima Cooka, po nagłośnieniu sprawy przez media, zdecydowała się zareagować, aby uspokoić niezadowolonych użytkowników. Wprowadzono tańszy program wymiany akumulatorów, a także dodano w iOS możliwość sprawdzenia stanu akumulatora i wyłączenia kontrowersyjnej funkcji.

iPhone XR i iPhone’y XS otrzymają niespodziankę w iOS 13.1

Apple kontynuuje strategię dodawania funkcji ograniczenia wydajności w starszej generacji iPhone’ów. W tym roku padło oczywiście na iPhone’a XR, iPhone’a XS i większego iPhone’a XS Max. Odpowiednia aktualizacja oprogramowania pojawi się wraz z iOS 13.1.

Oczywiście ograniczenie wydajności nie jest aktywowane od razu po zainstalowaniu nowej wersji iOS. Funkcja jest włączana, gdy wskaźnik kondycji akumulatora wskaże poniżej 80% początkowej pojemności.

Jak sprawdzić kondycję akumulatora w iPhonie?

W tym celu należy przejść do ustawień iPhone’a. Następnie wybieramy Bateria i w nowym oknie klikamy na Kondycja baterii. Szukana informacja to wartość podana przy pozycji Maksymalna pojemność.

iPhone – stan akumulatora. (fot. Tabletowo.pl)

Jeśli akumulator w iPhonie jest w dobrej kondycji, to niżej pojawi się jeszcze informacja Gotowość na szczytowy pobór mocy. To także tutaj dostępna jest opcja pozwalająca wyłączyć ograniczenie wydajności, ale zamiast tego, najlepiej po prostu zainwestować w nowy akumulator.

Polecamy również:

iOS 13 – wrażenia po przejściu na ciemną stronę mocy

źródło: Softpedia

Reklama