(fot. Yanosik)

Yanosik gotowy na Wszystkich Świętych. Aplikacja otrzymała aktualizację

Już w piątek, 1 listopada, Wszystkich Świętych, co dla wielu osób wiążę się z odwiedzaniem grobów bliskich. Jeśli zamierzamy ruszyć samochodem, to pomocna może okazać się aplikacja Yanosik.

Zmiany w nawigacji Yanosik w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

Yanosik poinformował o zmianach wprowadzonych w aplikacji, które mają na celu pomóc kierowcom podczas zbliżającego się święta. Powodem aktualizacji jest reorganizacja ruchu przy cmentarzach w Polsce. W związku z tym, użytkownicy mogą liczyć na informacje dotyczące tymczasowo zamkniętych ulic, zmian kierunków jazdy, a także dostępnych parkingów, na których będzie można zostawić samochód blisko cmentarza.

Reklama

Ponadto, wbudowana wyszukiwarka miejsc docelowych ma zapewnić łatwiejsze wyszukiwanie konkretnych cmentarzy. Wystarczy wpisać cmentarz + nazwa miasta, aby szybko otrzymać wynik wraz z wyznaczoną trasą. Z kolei na podglądzie mapy pojawią się ikony cmentarzy oraz parkingów znajdujących się w ich okolicy. Po przytrzymaniu konkretnej ikony użytkownik zobaczy opcję Prowadź.

W okresie Wszystkich Świętych większość miast wprowadza zmiany, które szczególnie dotkną kierowców. Dlatego aplikacja Yanosik oprócz swojej podstawowej funkcji informowania o zagrożeniach na drodze została także „uzbrojona” w dodatkowe opcje, które ułatwią jej użytkownikom jazdę w czasie nadchodzącego długiego weekendu. Przede wszystkim zaktualizowaliśmy obszar mapowy i nawigacyjny uwzględniając liczne zmiany w organizacji ruchu wokół największych w Polsce nekropolii. Ułatwione jest także wyszukiwanie konkretnych cmentarzy – komentuje Julia Rachwalska, Yanosik.

Yanosik podaje, że wprowadzone zmiany obejmą ponad 30 miast w Polsce: Białystok, Bielsko-Białą, Brzeg, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowę, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Piłę, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Skierniewice, Słupsk, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Tychy, Warszawę, Wrocław, Zamość i Zieloną Górę.

Aktualizacja dostępna jest na urządzenia działające pod kontrolą Androida, a także na sprzęt z iOS. Warto dodać, że właściciele iPhone’ów mogą korzystać z Yanosika po podłączeniu do Apple CarPlay. W tym celu wystarczy posiadać najnowszą wersję aplikacji – powinna ona automatycznie pojawić się na centralnym ekranie systemu infotainment w samochodzie.

Polecamy również:

Mapy Google ostrzegają, jeśli taksówkarz zjedzie z trasy. Nowość dostępna w Polsce

źródło: materiały prasowe