Santander Bank Polska
Santander Bank Polska

Mnóstwo zmian w aplikacji Santander. Powinieneś to wiedzieć

Jeśli jeszcze nie dostaliśmy aktualizacji aplikacji Santander, to z pewnością nas ona czeka. W ciągu najbliższych dni program zyska sporo nowych funkcji.

Całkiem nowa aplikacja Santandera

W najbliższym terminie klientów banku Santander czeka garść nowości w aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Ponieważ jest ich całe mnóstwo, bank używa nawet wobec niej terminu „nowa”.

(fot. Santander)
(fot. Santander)

I rzeczywiście, trochę tego jest. Co prawda część z funkcji była dostępna już w poprzednich wersjach apki, ale niektórych nie widzieliśmy nigdy wcześniej. Pierwszym z brzegu przykładem są możliwości personalizacji. Wybierzemy tapetę na ekran logowania, określimy, jak apka ma się do nas zwracać, a także przeorganizujemy ułożenie widoku pulpitu i skrótów.

Poza tym mamy całą masę funkcji, z których można wyliczyć:

  • bezpłatne przelewy natychmiastowe, w tym BLIK na telefon,
  • opłacanie parkingów i przejazdów autostradą, a także kupowanie biletów komunikacji miejskiej, na wydarzenia oraz… zamawianie kwiatów,
  • cele finansowe i odkładanie końcówki płatności,
  • korzystanie z poradnika cenowego,
  • kantor,
  • sprawdzanie salda i historii kont z innych banków,
  • tryb dyskretny, ukrywający wydatki i stan konta na pulpicie,
  • BLIK w bankowości dla firm,
  • możliwość połączenia loginów indywidualnego i firmowego.

Santander zwiększa też bezpieczeństwo aplikacji, więc przy aktywacji będziemy proszeni o włączenie mobilnej autoryzacji. To oznacza, że nie będziemy już otrzymywać smsKodów do zatwierdzania w bankowości internetowej. Zamiast tego, zlecenia w apce i serwisie internetowym potwierdzimy 4-cyfrowym PIN-em lub biometrią na smartfonie. Oczywiście istnieje opcja przywrócenie SMS-ów autoryzacyjnych, ale trzeba taką opcję samodzielnie włączyć w ustawieniach aplikacji.

W nowej wersji programu możliwe będzie zalogowanie się tylko jednym loginem. Oznacza to, że na jednym urządzeniu mobilnym nie będzie się dało zalogować na inne konto, przy użyciu innego loginu.

Termin i szczegóły aktualizacji

Santander podaje, że udostępnianie nowej aplikacji już się rozpoczęło. Kolejne grupy użytkowników będą „częstowani” aktualizacją w ciągu następnych 6 tygodni.

Co ważne, nowa aplikacja nie będzie udostępniona na telefonach marki Huawei, Xiaomi i innych, które nie mają dostępu do sklepu Google Play. Jeśli więc mamy urządzenie z – dajmy na to – Huawei Mobile Services, apka Santandera nie wyląduje w sklepie App Gallery.