aplikacja PeoPay Bank Pekao
Aplikacja PeoPay (źródło: Bank Pekao)

Aplikacja PeoPay Banku Pekao udostępniona w Huawei AppGallery, ale (znowu) z ograniczeniami

Aplikacje bankowe to towar deficytowy w Huawei AppGallery, jednak w sklepie tym sukcesywnie pojawiają się programy kolejnych banków. Są tam już dostępne aplikacje mBanku, PKO BP oraz Idea Banku, a od teraz także PeoPay Banku Pekao. Ponownie jednak aktualnie lista urządzeń, na których można ją zainstalować, jest ograniczona.

Reklama

Coraz więcej klientów korzysta nie tylko z bankowości internetowej, ale też aplikacji bankowych na urządzenia mobilne. Dzięki temu mają dostęp do swojego konta i karty w każdym momencie, co jest bardzo wygodne.

W AppGallery sukcesywnie pojawiają się programy kolejnych banków, jednak ich dostępność wciąż jest ograniczona, bowiem nie da się ich zainstalować na smartfonach bazujących na Huawei Mobile Services (HMS). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku PeoPay Banku Pekao.

Aplikacja PeoPay Banku Pekao w Huawei AppGallery

Aktualnie program mogą zainstalować jedynie posiadacze smartfonów i tabletów marki Huawei z Google Mobile Services (GMS), tzn. oferujących dostęp do aplikacji i usług Google. Docelowo aplikacja ma współpracować także z urządzeniami bazującymi na HMS, aczkolwiek ani producent, ani Bank Pekao nie podają konkretnego terminu.

W związku z tym aktualnie aplikację Banku Pekao mogą pobrać z AppGallery jedynie klienci, którzy posiadają smartfon lub tablet marki Huawei z Google Mobile Services. Dlaczego jednak mają to zrobić przez sklep producenta, a nie Sklep Google Play?

Zachęca do tego specjalna promocja, dzięki której nowi klienci tego banku będą mogli uzyskać 100 złotych premii za założenie na selfie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium w aplikacji PeoPay.

Co więcej, mogą oni liczyć również na podwyższone oprocentowanie na wybranych kontach oszczędnościowych: 2% na 4 miesiące w skali roku do 20 tys. zł w przypadku Konta Oszczędnościowego i 1,5% na 4 miesiące do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.

Jak podaje Huawei, w sklepie AppGallery znajduje się już blisko 1000 polskich aplikacji. Przykład programów bankowych pokazuje jednak, że wciąż nie wszystkie są kompatybilne z Huawei Mobile Services, ale liczymy, że niedługo sytuacja się poprawi, ponieważ czeka na to wielu użytkowników.