aplikacja banku Credit Agricole CA24 Mobile
źródło: Credit Agricole

Aplikacja mobilna banku Credit Agricole udostępniona w AppGallery. Integracja z HMS „niebawem”

Lista aplikacji bankowych, dostępnych w AppGallery, bardzo szybko się wydłuża. Teraz można do niej dopisać tę od Credit Agricole. Na razie jednak nie jest ona dostępna dla posiadaczy urządzeń Huawei z HMS.

Według licznych danych, klienci w Polsce bardzo chętnie korzystają z aplikacji bankowych na swoich urządzeniach mobilnych, przede wszystkim smartfonach. Zapewniają one znacznie większy komfort zarządzania osobistymi finansami, a do tego są zawsze pod ręką – nawet wiele starszych osób aktywnie ich używa, chociażby do regularnego sprawdzania salda rachunku i otrzymywania powiadomień o wpływach na konto.

Aplikacja mobilna banku Credit Agricole, CA24 Mobile, udostępniona w AppGallery. Integracja z Huawei Mobile Services „niebawem”

Aplikacja CA24 Mobile jest kolejnym programem do bankowości mobilnej, udostępnionym w autorskim sklepie Huawei, do niedawna instalowanym również na urządzeniach marki Honor. Podobnie jednak jak większość z nich, aktualnie dostępna jest wyłącznie dla smartfonów i tabletów z Google Mobile Services, ale producent zapewnia, że niebawem zostanie zintegrowana także z Huawei Mobile Services.

Na ten moment niewiele się zatem zmienia, ponieważ użytkownicy w większości (jeśli nie wszyscy) ściągają aplikacje ze Sklepu Google Play, aczkolwiek Huawei intensywnie zachęca swoich klientów do pobierania programów z AppGallery – firma regularnie przygotowuje specjalne oferty dla osób, które się na to zdecydują (wszystkie można znaleźć na profilu AppGallery na Facebooku – niektóre są naprawdę atrakcyjne).

Trudno powiedzieć, jak szybko aplikacja CA24 Mobile zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Services, ponieważ deklarowane przez producenta „niebawem” nie jest szczególnie precyzyjnym określeniem okresu czasu, jaki firma potrzebuje, aby się z tym uporać.

Warto jednak przypomnieć, że z Huawei Mobile Services zostały już zintegrowane programy IKO PKO BP, mBanku oraz Banku Millennium. W pierwszym przypadku zapewniono nawet obsługę płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem technologii HCE, lecz Credit Agricole bazuje na Google Pay, więc klienci tego banku nie powinni liczyć na dostęp do tej funkcji. Może kiedyś, w przyszłości, gdy Huawei w końcu wprowadzi do Polski Huawei Pay.

Sklep AppGallery
Pobierz aplikację CA24 Mobile z AppGallery