Electronic Arts ma plany wydania Apex Legends na urządzenia mobilne

O tym, że Electronic Arts będzie chciało przenieść Apex Legends na smartfony i tablety pisaliśmy już trzy miesiące temu. Tylko że wtedy darmowy tytuł od EA surfował jeszcze beztrosko na fali popularności, a teraz musi szukać nowych sposobów na utrzymanie się na powierzchni. Jednym z nich może być ogłoszenie wejścia na rynek gier mobilnych.

Reklama

Niebywały sukces Epic Games w przenoszeniu trybu Battle Royale na smartfony skłonił Electronic Arts do planowania własnej ekspansji na ten dochodowy rynek gier. Jeszcze pachnący świeżością kwartalny raport finansowy EA bezpośrednio wspomina o planach wydania Apex Legends na urządzenia mobilne. Zajmie się tym Respawn Entertainment, oferując graczom zabawę za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Apex Legends — pierwsze wrażenia z darmowej gry Respawn Entertainment

Reklama

Electronic Arts chwali się inwestorom, jak bardzo „kreatywną, innowacyjną i wyróżniającą się grą” jest Apex Legends. Według firmy, prawie 30% graczy, którzy wypróbowali tę produkcję, było dla EA kompletnie nowymi użytkownikami, co oznacza, że tytułowi udało się przyciągnąć uwagę wielu osób, które dotąd nie miały swoich kont u Elektroników. Firma będzie chciała to wykorzystać, ale czas ucieka. Tak samo topnieje powoli zainteresowanie grą Respawn – choć osiągnęła ona w krótkim czasie 50 milionów graczy, to aktualnie, spoglądając na wyniki Twitcha czy statystyk wyszukiwania Google, gracze ewidentnie rzadziej sięgają po informacje o tym tytule.

Dlatego, by utrzymać zainteresowanie Apex Legends na poziomie zadowalającym inwestorów, a przede wszystkim – graczy, Electronic Arts zapowiada nowe sezony z większą ilością zmian i modyfikacji w Battle Pass, kolejnymi postaciami czy ulepszeniami środowiska gry. Firma wspomniała również, że „agresywnie pracuje nad uruchomieniem Apex Legends na innych rynkach oraz platformach”. 

„Prowadzimy zaawansowane negocjacje w celu wprowadzenia Apex Legends do Chin i na urządzenia mobilne.”

Nie chciałbym robić za marudnego proroka, ale podobne deklaracje słyszeliśmy już trzy miesiące temu. Andrew Wilson, dyrektor generalny EA Games, zdradził wtedy, że chce wprowadzić Apex Legends na urządzenia z Androidem i iOS. I wtedy też „prowadzono negocjacje” i nakreślano plany. Sęk w tym, że przez kwartał nie poczyniono w tej materii żadnych bardziej widocznych postępów, bo rozmowy nadal trwają. Oby nie skończyło się na tym, że Electronic Arts przegada cały czas, który można by poświęcić na rozwój mobilnego Apexa. Nikt nie będzie czekał na niego w nieskończoność.

źródło: EA przez Slashgear