Apex Legends Nintendo Switch Recenzja

Spadająca jakość i problemy techniczne. Ocena Apex Legends leci na łeb na szyję

Pogarszający się stan techniczny Apex Legends nie pozostał bez odzewu ze strony społeczności. Tytuł zbiera bęcki w recenzjach na Steamie, a liczba negatywnych recenzji zwiększa się w lawinowym tempie. Twórcy pozostają jednak niewzruszeni.

Niepokojące objawy i brak reakcji

Apex Legends, popularna strzelanka w modelu Battle Royale od EA, nie ma się najlepiej. Ciągłe dostawy nowej zawartości, skórek, map i postaci nie są w stanie zamaskować problemów technicznych. Gracze zgłaszają, przede wszystkim w formie negatywnych recenzji na platformie Steam, cały wachlarz problemów i bugów.

Długie oczekiwanie na serwery, zwiechy ekranów ładowania, plaga oszustów, problemy z dźwiękiem, brak aktualnych poprawek czy nawet planu na wprowadzenie jakichkolwiek – to wszystko powoduje coraz większe rozgoryczenie graczy względem Apex Legends oraz osób odpowiedzialnych za grę.

Apex Legends (źródło: Steam)
Apex Legends (źródło: Steam)

Wszystkie te problemy spowodowały, że przed kilkoma tygodniami gracze zaczęli nawoływać do rozpoczęcia „Operation Health”. Wzorem podobnej akcji w Rainbox Six Siege, kolejny sezon w grze miałby upłynąć pod znakiem napraw i poprawek, zamiast ciągłego dodawania zawartości do zbugowanej, zepsutej gry.

Ocena Apex Legends się psuje, ale karawana jedzie dalej

W odpowiedzi na wołania graczy deweloperzy odpowiedzieli, że nie można od tak anulować całego sezonu, aby wprowadzić poprawki. Apex Legends ma swój rozkład jazdy, nawet jeśli koła odpadają, a spod maski wydobywa się dym. Kolejny sezon rozpoczyna się już początkiem listopada, a dziś startuje wydarzenie „Potwory w nas samych”, z nowymi skórkami, mapą czy powracającym trybem rozgrywki Shadow Royale.

Sytuację pogarsza fakt, że ani Respawn Entertainment, ani EA nie odpowiadają w żaden oficjalny sposób na zarzuty graczy, ignorując głosy poirytowanej społeczności. Powoduje to, że fala negatywnych recenzji na Steam przybiera na sile (jeszcze wczoraj było to ~6500 negatywnych recenzji w ciągu ostatnich 30 dni, dziś to już ~7000).

Nie wiadomo, czy i kiedy twórcy zaczną reagować na wołania graczy. Pytanie, czy kiedy w końcu odpowiedzą, nie będzie już za późno?