smartfon Oppo z aparatem pod ekranem
fot. GSMArena

Nowy smartfon ZTE z aparatem pod ekranem opóźniony. Musimy cierpliwie czekać

Dużo mówiło się o tym, że kolejny, flagowy smartfon ZTE zostanie wyposażony w aparat pod ekranem drugiej generacji. Ku naszemu zaskoczeniu, ZTE Axon 30 Ultra ma „standardowy” aparat do selfie i rozmów wideo. Producent nie rezygnuje jednak z implementacji tego rozwiązania, ale kazał nam poczekać na premierę urządzenia z nim na pokładzie.

ZTE Axon 30 Ultra jest flagowcem z krwi i kości, który może konkurować z najlepszymi, high-endowymi smartfonami konkurencji jak równy z równym. Producent nie oszczędzał i wpakował do niego szereg topowych oraz zaawansowanych rozwiązań, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Aparat pod ekranem nie znajduje się jednak na liście jego parametrów, ale wcale nie oznacza to, że ZTE zrezygnowało z implementacji tej technologii.

smartfon ZTE Axon 30 Ultra 5G smartphone
ZTE Axon 30 Ultra 5G (źródło: ZTE)

Aparat pod ekranem w nowym smartfonie ZTE Axon 30. Premiera „wkrótce”

ZTE zaprezentowało aparat pod ekranem drugiej generacji już pod koniec lutego 2021 roku, dlatego spodziewaliśmy się go na pokładzie najnowszego, szumnie zapowiadanego flagowca. Nie znalazł się on jednak ani w ZTE Axon 30 Ultra, ani w ZTE Axon 30 Pro.

Okazuje się, że producent zamierzał ulokować go na pokładzie ZTE Axon 30, lecz nie zadebiutował on wczoraj wraz z modelami z dopiskami „Pro” i „Ultra”. Ni Fei, prezydent działu mobilnego marki, poinformował, że premiera rynkowa tego smartfona została opóźniona z uwagi na globalny niedobór procesorów oraz „inne czynniki”. Jednocześnie zapewnił, że urządzenie mimo wszystko trafi na rynek, aczkolwiek w późniejszym terminie. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiemy.

ZTE Axon 30 aparat pod ekranem teaser zapowiedź
źródło: Ni Fei

W aparat pod ekranem jako pierwszy został wyposażony ZTE Axon 20 5G i wciąż jest to jedyny smartfon na świecie z tym rozwiązaniem na pokładzie. Efekty jego pracy, jak wynika chociażby z testu DxOMark, były jednak mocno przeciętne. Pod koniec lutego 2021 roku ZTE zaprezentowało drugą generację tej technologii, która wygląda obiecująco, aczkolwiek dopiero w praktyce przekonamy się, w jakim stopniu oczekiwania pokryją się z rzeczywistością.

Niestety, data premiery smartfona ZTE Axon 30 nie jest znana, dlatego nie pozostaje nam nic, jak tylko cierpliwie czekać. Przy okazji warto dodać, że według nieoficjalnych informacji, aparat pod ekranem może zaoferować również Xiaomi Mi MIX 4 oraz nowy Galaxy Z Fold 3 (aczkolwiek w przypadku tego ostatniego mimo wszystko byłoby to nie lada niespodzianką).