fot. Android Developers Blog

Android Q zaoferuje funkcję zbliżoną do 3D Touch? To bardzo prawdopodobne

Wielu użytkowników ekosystemu Android po cichu zazdrości znajomym sadownikom funkcji 3D Touch. Znacząco ułatwia ona nie tylko nawigację po interfejsie, ale świetnie się sprawdza też w grach, na przykład popularnym PUBG Mobile. Czy Google przedstawi swoją wizję tego rozwiązania w Androidzie Q?

Od premiery kolejnej wersji systemu od Google dzieli nas już tylko nieco ponad miesiąc. System doczekał się już drugiej publicznej bety, z której mogą korzystać m.in. posiadacze Pixeli 2 i 2 XL oraz najnowszej, trzeciej generacji smartfonów z logo Google. To wszystko pokazuje, że rozwój nowej wersji Androida nie jest czymś teoretycznym, a raczej mamy do czynienia z precyzyjnie wytyczoną mapą drogową, którą firma z Mountain View stopniowo wdraża w życie.

Reklama

Android Q Beta 2 już dostępny. Google testuje nowe podejście do powiadomień

Sporo wiedzy o systemie operacyjnym dostarczają nam nie tylko kolejne aktualizacje, ale i jego dokumentacja, która – w zdecydowanej większości – jest jawna. Owszem, na jej lekturę trzeba przeznaczyć naprawdę wiele czasu, jednak najnowsze informacje, do jakich dotarł serwis gsmarena pokazują, że czasem warto ten czas poświęcić. Właśnie w ten sposób serwis źródłowy natrafił na trop nowego rozwiązania o nazwie „Deep press”, co można przetłumaczyć jako „głębokie/mocne wciśnięcie”. Pobieżny opis rozwiązania nie pozostawia żadnych złudzeń – to długo wyczekiwana odpowiedź Google na 3D Touch.

3D Touch – rewolucja czy ewolucja?

Na ten moment nie wiadomo, czy „Deep press” będzie wymagało stosowania określonych technologii, które w locie będą interpretować siłę, z jaką dociskamy opuszki palca do modułu wyświetlacza, czy też będzie to rozwiązanie, które będzie opierać się typowo na oprogramowaniu. Pewną wizję „3D Touch” już od jakiegoś czasu próbuje rozwijać m.in. Samsung, jednak jako użytkownik smartfonów tej firmy nie powiedziałbym, że ich propozycja jest idealna. Z tego też względu, z wielką ciekawością czekam na rozwój funkcji, na który postawi Google. Kto wie, być może próbkę możliwości poznamy już w trzeciej lub czwartej wersji testowej Androida Q?

źródło: gsmarena