Google zakończyło sprzedaż smartfonów Pixel 2 i Pixel 2 XL. To przymiarka do premiery średniopółkowców?

Piksele poprzedniej generacji zniknęły z wirtualnych półek sklepu Google. Przez ostatnie miesiące można je było kupić, korzystając ze sporych obniżek cen, jednak teraz nie jest to już możliwe.

Flagowe smartfony Google z rocznika 2017 musiały całkowicie ustąpić miejsca Pikselom trzeciej generacji. Najwyraźniej sprzedaż Pixela 2 i Pixela 2 XL była marginalna, skoro ich producent zdecydował się na taki krok. Wydawało się, że starsze modele Pikseli będą idealne, by utrzymać niewysoki próg wejścia w ekosystem Google Pixel, ale najwyraźniej firma miała na ten temat inną opinię. Być może jest to robienie miejsca dla Pikseli 3a i 3a XL.

Reklama

To, że Piksele drugiej generacji zniknęły z oferty oficjalnego sklepu Google (w naszym kraju i tak niedostępnego), nie oznacza, że detaliści również ściągnęli produkt ze swoich półek. Pixel 2 i Pixel 2 XL nadal dostępne są w sprzedaży w wybranych sklepach, także w Polsce.

Zaopatrzenie się w któregoś ze starszych Pikseli może wydawać się całkiem niezłym pomysłem dla tych, którzy ubóstwiają czystego Androida i są zachwyceni jakością zdjęć, które można uzyskać z pojedynczego oczka aparatu w tych urządzeniach.

Google planuje podobno rychłą premierę Pikseli 3a i 3a XL, czyli średniopółkowych wersji ubiegłorocznych flagowców, ale wciąż mało wiemy o możliwej dacie ich premiery.

Część specyfikacji Google Pixel 3a i Pixel 3a XL właśnie została potwierdzona

źródło: Google przez Slashgear