fot. Tabletowo.pl

Aktualizacja do Androida Pie dla Samsunga Galaxy S8 i Galaxy S8+ startuje w Polsce!

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o aktualizacji Samsunga Galaxy Note 8 do Androida 9.0 Pie, możliwej do pobrania przez połączenie z komputerem, za pomocą programu Smart Switch. Teraz można ją pobierać bezprzewodowo, a do Note’a dołączyły kolejne modele smartfonów. Galaxy S8 i Galaxy S8+ właśnie dostały możliwość pobrania Androida Pie przez OTA.

Jeśli ktoś bardzo wyczekiwał możliwości zainstalowania Androida 9.0 Pie na swoim Galaxy Note 8, to wczoraj mógł skorzystać z okazji i zainstalować tę wersję systemu przez podpięcie smartfona do komputera i użycie programu Smart Switch. Dziś nie trzeba bawić się w łączenie telefonu z komputerem kablami, gdyż aktualizacja oficjalnie zaczęła być dystrybuowana kanałem bezprzewodowym. I dotyczy to nie tylko modeli Galaxy Note 8, ale także Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Aktualizacje, które ważą zwykle ponad 1600 MB, wprowadzają nowy system oraz poprawki zabezpieczeń datowane na 1 lutego. Co ważniejsze, na urządzenia te trafia wyczekiwana przez właścicieli „starszych” flagowców, nakładka systemowa One UI. Zmienia ona sposób korzystania ze smartfonów Samsunga – według użytkowników, bardzo „na plus”.

Nakładka Samsung One UI to krok do przodu, ale ma swoje wady

Informacje o aktualizacji pojawiają się u kolejnych użytkowników Galaxy Note 8, S8 i S8+ z wolnej dystrybucji, więc jeśli nimi jesteście, a nie znalazła się ona jeszcze u Was, to wiedzcie, że jest to kwestią godzin.

Przy okazji chcieliśmy podziękować za liczne wiadomości na naszych kanałach social media, w związku z informacją o powyższej aktualizacji! Mikołaj, Łukasz, Błażej, Krystian, xwmorten1 i inni – dzięki!