Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje 11 października | Tabletowo.pl

Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje 11 października

Dołącz do dyskusji 0

Rynek tabletów internetowych to nie tylko hardware, ale i software – ten drugi jest nawet ważniejszy, bo bez niego przecież ani rusz. Ostatnie kilka miesięcy 2011 roku bezsprzecznie należą właśnie do systemów operacyjnych. Microsoft jakiś czas temu zaprezentował deweloperską wersję Windows 8 (którego premiera spodziewana jest dopiero w drugiej połowie 2012 roku, a mimo wszystko już nieźle namieszał…), 4 października najprawdopodobniej poznamy ostateczną wersję iOS 5, natomiast wiele wskazuje na to, że już 11 października będzie miała miejsce premiera Androida Ice Cream Sandwich.

To właśnie tego dnia będzie miała miejsce kolejna konferencja prasowa Samsunga z serii Mobile Unpacked – tym razem „Google Episode”. To może wskazywać wyłącznie na jedno: premierę pierwszego smartfona pracującego w oparciu o najnowszą wersję googlowskiego systemu operacyjnego – Androida Ice Cream Sandwich. Będzie nim oczywiście Nexus Prime, na temat którego plotki krążą po sieci już od kilku miesięcy.

A skoro pojawi się pierwszy smartfon z AICS, 11 października w San Diego będzie musiała się odbyć także premiera tegoż systemu. Tym bardziej, że na zaproszeniu widnieje znaczące zdanie: Join us at Samsung Mobile Unpacked 2011 to get a look at what’s new from Android, a i streaming na żywo będzie dostępny na YouTube.com/android.

Kto wie, być może oprócz pierwszego smartfona z Androidem Ice Cream Sandwich poznamy także pierwszy tablet Samsunga z tym systemem… Niestety, na wszelkie informacje na ten temat musimy poczekać do 11 października.

AKTUALIZACJA:

Premiera AICS została przesunięta, wciąż jednak nie wiadomo na kiedy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona