Eric Schmidt: Android Ice Cream Sandwich najwcześniej w październiku

Odkąd internetowy gigant Google poinformował o trwających pracach nad najnowszą wersją swojego systemu, mającego połączyć cechy smartfonowe z tabletowymi, nikt nie ukrywał, że jego premiera ma nastąpić w ostatnich miesiącach roku. Teraz, dzięki wypowiedzi Erica Schmidta, dowiedzieliśmy się bardziej szczegółowych wieści na ten temat – Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje na rynku w październiku lub listopadzie.

Na przełomie sierpnia i września w San Francisco miała miejsce czterodniowa konferencja DreamForce, na której jednym z gości był Eric Schmidt. W pewnym momencie z jego ust padły dość istotne dla nas słowa:

Mamy nowy system operacyjny, wewnętrznie zwany Ice Cream Sandwich, który zostanie udostępniony w październiku lub listopadzie.

Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym oficjalnie będziemy mogli poznać najnowszą wersję Androida, przystosowaną do pracy zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Jesteśmy bardzo ciekawi w jaki sposób udało się Google (bądź nie) przystosować platformę do pracy na urządzeniach z różnymi przekątnymi ekranów. Apple ta sztuka doskonale się udała, dzięki czemu na iPhonach, jak i iPadach, możemy korzystać z tego samego, świetnie działającego systemu – iOS. Czy podobne wrażenia będziemy mieli po premierze Androida Ice Cream Sandwich? Okaże się już niebawem.

Poniżej znajdziecie nagranie z konferencji DreamForce z udziałem Schmidta:

źródło

Komentarze

 • tylko 7 calowe albo mniejsze tablety z windowsem

  A kiedy microsoftowy windows 8 ?! albo kiedy firmy produkujące mikroprocesowy upchną PC do tabletu o przekątnej 7 cali ?! może być 2 cm grubości ale 7 cali przekątna wyświetlacza z winowsem 7 w środku…?! Bo na razie 11 calowe wielgachne tablety z 2 centymetrami czarnej obwódki dookoła wyświetlacza to wielkie tableciory ważące dużo i nie będące mobilnymi ! już nie wspominam o wymiennych bateriach i reszcie…. :-(

  • aaa

   PC – być może nigdy. Na razie procesory Intela dla tabletów są wolne i się grzeją, nie wygląda na to, by miało się to zmienić. Co więcej mają prawdopodobnie gorsze kości graficzne niż odpowiedniki ARM. x86 mam nadzieję nareszcie umrze śmiercią naturalną. Nawet Microsoft to widzi, skoro Windows 8 będzie działać na ARM – to ruch z ich strony bardzo ryzykowny, bo ich największą zaletą jest ogromna baza programów działających tylko na x86 (uratuje ich pewnie Visual Studio z opcją kompilacji na obie platformy).

  • aaa

   PS. Wymienne baterie to nie taki problem. Czy w Transformerze są oficjalnie wymienne baterie? Chyba nie. Wymiana to jednak nie jest duży problem (przynajmniej z tego co widziałem na filmiku).

  • Dodaj jeszcze, że planujesz na tym pracować z arkuszami kalkulacyjnymi. :-) A tak bardziej serio… sproboj pobawić sie dowolnym tabletem czy netbookiem z dotykowym ekranem i Win7 na pokladzie a bedziesz wiedzial czemu prosisz o niemozliwe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona