(fot. pixabay.com)

I wtedy wchodzi Google, cały na biało. Oto nowy wygląd sklepu Google Play

Google sukcesywnie wprowadza nowe wzornictwo do kolejnych aplikacji i usług. Material Theme, który jest następcą Material Design, trafił ostatnio do aplikacji Gmail, a także wdrażany jest do aplikacji Dysk Google. Kolejną usługą, dostępną na Androidzie, która niebawem przejdzie gruntowne odświeżenie interfejsu jest Google Play.

I wtedy wchodzi Google, cały na biało! Właśnie tak można podsumować ostatnie zmiany w interfejsie aplikacji Google, które tworzone są według wytycznych Material Theme. Firma z Mountain View rezygnuje z dużych pasków i innych elementów, które posiadają kolor charakterystyczny dla danej usługi, np. czerwony w Gmailu czy zielony w Google Play. W jego miejscu pojawia się biały.

Reklama

Google Play z nowym wyglądem. Będzie znacznie więcej białego

Pierwszą zmianą, widoczną już po otwarciu nowego Google Play, jest usunięcie zielonego koloru. Tak, został on zastąpiony przez biały. Teraz biały jest prawie wszędzie. Z kolei zielony służy już wyłącznie do wskazywania, która sekcja jest aktualnie wybrana. Oceńcie sami, czy faktycznie wygląda to lepiej.

Google Play: nowy wygląd. (fot. 9to5google.com)

Warto zauważyć, że Google zdecydował się przenieść pasek wyboru głównych kategorii na sam dół. To jak najbardziej dobra zmiana, zwłaszcza teraz, gdy na rynku smartfonów panuje trend stosowania wyświetlaczy wyraźnie rozciągniętych w pionie. Przełączanie się pomiędzy sklepem z aplikacjami i grami, a pozostałymi sklepami z książkami czy filmami, powinno być odczuwalnie wygodniejsze.

Google Play: nowy wygląd. (fot. 9to5google.com)

Przeprojektowania doczekała się również strona aplikacji, która teraz prezentuje się czytelniej. Całość sprawia wrażenie, jakby poszczególnych elementów interfejsu było mniej, a przyciski Zainstaluj czy Otwórz jakby stały się lepiej oznaczone. Podobać może się także nowy pasek informujący o postępie instalacji.

Zmiany dotknęły także ekranu z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji. Podobnie jak w całym nowym Google Play, także tutaj wprowadzono wytyczne Material Theme. W sekcji Zainstalowane na górze widoczna jest wyraźna informacja o dostępnej pamięci, pojawiła się opcja o nazwie Uprawnienia, a poniżej mamy listę zainstalowanych aplikacji.

Google Play: nowy wygląd. (fot. 9to5google.com)

Mniejszych zmian, które wychwytujemy po jakimś czasie, jest oczywiście znacznie więcej. Widać, że Google zdecydował się znacząco odświeżyć wygląd sklepu z aplikacjami i innymi treściami. Nie wiemy jednak, kiedy nowości zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom. Obecnie zmiany są testowane.

Polecamy także:

Google testuje ciemny motyw w kolejnej aplikacji. Tak wygląda zmieniony Dysk Google

źródło: 9to5Google