(fot. Tabletowo.pl)

Nowość w Android Auto – oznaczenia limitów prędkości w Mapach Google

Niestety, Android Auto nadal nie jest luksusem, na który mogliby pozwolić sobie Polacy. Z bliżej nieokreślonych powodów usługa do dziś nie została udostępniona w naszym kraju, co dziwi szczególnie mocno, kiedy przypomnimy sobie, jak ogromny sukces zdążyła już odnieść. Ograniczona dostępność nie hamuje jednak rozwoju, a już wkrótce wszystkim użytkownikom udostępniona zostanie od dawna upragniona funkcja.

Wyczekiwane udogodnienie – ograniczenia prędkości już w Android Auto

Smartfonowa aplikacja Map Google przechodzi ostatnio małą ewolucję, a teraz zmian doczekała się również jej wersja zaimplementowana w Android Auto.

Reklama

Niektórzy użytkownicy zaczęli zgłaszać pojawienie się w prawym dolnym rogu ekranu ikonki wyświetlającej limit prędkości obowiązujący na trasie, którą akurat przemierzamy. Choć ten element interfejsu obecny jest w standardowej wersji aplikacji, to jej konwersja dla samochodów aż do tej pory nie była w takowy zaopatrzona. Nieco dziwi fakt, że funkcja została wprowadzona dopiero teraz, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale.

Na chwilę obecną oznaczenia limitów prędkości na trasie znajdują się w fazie otwartych testów i dostęp do nich mają nieliczni szczęściarze, którzy wybrani zostali najprawdopodobniej drogą losowania. Dodatkowy sprawdzian dla oprogramowania nikomu nie wyszedł na złe, w szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę wcześniejsze problemy usługi, które skutecznie uprzykrzały życia kierowcom.

Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się ogólnodostępna aktualizacja interfejsu Map Google dla Android Auto, jednak zdecydowanie nie jest to zdarzenie zbyt odległe w czasie.

Jak używać Android Auto w Polsce?

Na ten moment aplikacja Android Auto nie została oficjalnie wydana w naszym kraju i póki co nie podano nawet przewidywanej daty wprowadzenia jej do Polski.

Brak ogólnej dostępności nie stanowi jednak aż tak poważnej przeszkody, jak mogłoby się wydawać. Na naszej stronie znajduje się poradnik, w którym krok po kroku pokazaliśmy jak zainstalować aplikację w samochodzie. Proces jest zaskakująco prosty i nie wymaga od użytkownika posiadania specjalistycznej wiedzy wykraczającej poza doświadczenie z codziennej obsługi smartfona.

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

Źródło: phoneArena