Android Auto na ekranie centralnym BMW iDrive 7.0. (fot. BMW)

Android Auto wreszcie w BMW. Aktualizacja pojawi się już niebawem

Użytkownicy BMW, którzy posiadają smartfonom z Androidem, wkrótce będą mogli korzystać z Android Auto. Nie, nie trzeba będzie jechać do serwisu.

BMW wprowadza Android Auto

Bawarski producent samochodów jest jednym z ostatnich, który zdecydował się na wdrożenie obsługi oprogramowania Google. Warto zaznaczyć, że pozostałe dwie marki, należące do „wielkiej niemieckiej trójcy”, od dawna umożliwiają korzystanie z Android Auto. Co więcej, wsparcie oferuje nie tylko Audi czy Mercedes, ale również tańsze auta – Volkswagen, Skoda czy KIA.

Android Auto trafi do BMW.
Z Android Auto skorzystają m.in. właściciele serii 3 (fot. Tabletowo.pl)

Owszem, BMW szybko wdrożyło Apple CarPlay, Bawarczycy również jako jedni z pierwszych dodali opcję bezprzewodowego połączenia, ale sytuacja z konkurencyjnym rozwiązaniem nie wyglądała zbyt dobrze. Na szczęście, właśnie się to zmienia.

Firma oficjalnie poinformowała, że niebawem rozpocznie udostępnianie aktualizacji BMW iDrive 7.0, która doda obsługę oprogramowania Google dla kierowców. Oznacza to, że w końcu, użytkownicy będą mieli wygodny dostęp do wybranych funkcji smartfona, a także wielu aplikacji – np. Spotify, Apple Music, Mapy Google, Waze, a niebawem również do nawigacji firm trzecich.

Bez kabla, bez wizyty w salonie

Jak przed chwilą wspomniałem, właściciel BMW musieli długo czekać na Android Auto, ale zostanie im to wynagrodzone pełną integracją z cyfrowym kokpitem. Wybrane informacje pojawią się bowiem nie tylko na centralnym ekranie, ale również na cyfrowych zegarach za kierownicą i wyświetlaczu Head-Up na przedniej szybie.

W celu podłączenia smartfona do samochodu będzie można skorzystać z kabla, ale dostępną będzie również opcja bezprzewodowego połączenia. To jak najbardziej dobra informacja, tym bardziej, że funkcja ma być wspierana przez większość urządzeń z Androidem 11.

BMW od dłuższego czasu wspiera Apple CarPlay (fot. Tabletowo.pl)

Nowa wersja BMW iDrive 7.0, która docelowo ma trafić do ponad 750 tys. BMW, zostanie udostępniona w formie aktualizacji OTA. Nie trzeba będzie więc odwiedzać serwisu – wystarczy, że użytkownik z poziomu systemu infotainment pobierze i zainstaluje aktualizację.

Początkowo aktualizacja zostanie udostępniona klientom w Niemczech. Następnie, w ciągu najbliższych tygodni, wsparcie dla Android Auto ma zostać wdrożone na pozostałych rynkach.