Aktualizacje: Android 9.0 Pie dla Asusa ZenFone 5 oraz pakiet ważnych poprawek dla Pocophone F1

Android Pie rozgaszcza się na coraz większej liczbie modeli smartfonów. Do tego grona dołączył właśnie ZenFone 5 od Asusa. Pocophone F1 też dostał wyczekiwaną aktualizację – umożliwiającą nagrywanie wideo w 960 kl./s.

Asus ZenFone 5

Nie wydaje mi się, żeby Asus dysponował w Polsce jakąś ogromną bazą użytkowników swoich smartfonów – firma ta lepiej radzi sobie w naszym kraju w sektorze komputerów, ale nie znaczy to, że segment mobilny jest przez niego zaniedbywany. Świadectwem tego może być aktualizacja, jaką właśnie otrzymali ci, którzy zdecydowali się zakupić ZenFone’a 5.

Informacja o możliwości pobrania nowej wersji Androida pojawiła się u jednego z naszych Czytelników po ręcznym sprawdzeniu jej dostępności w panelu Ustawień. Paczka z danymi ma ponad 1400 MB i zawiera także poprawki zabezpieczeń datowane na 1 grudnia 2018 roku.

Aktualizacja wnosi odświeżenie wyglądu systemu – sporo elementów ma teraz jasne tło, zmodyfikowano sposób prezentacji ostatnio otwartych aplikacji, a suwak głośności pojawia się teraz po prawej stronie, przy przyciskach służących do jej zmiany.

Postarano się też zlikwidować znane problemy – na przykład poprawnie działa teraz funkcja „podnieś, by odpowiedzieć”, która wcześniej ewidentnie szwankowała.

Dziękujemy Jakubowi za info i za zrzuty ekranu!

Pocophone F1

Flagowy smartfon od firmy-córki Xiaomi ma już Androida 9.0, ale czekał na inną ważną aktualizację. W jej skład wchodzi:

  • tryb baterii adaptacyjnej,
  • ulepszony tryb zdjęć nocnych,
  • nagrywanie wideo w 960 kl./s,
  • nagrywanie wideo w 4K w 60 kl./s,
  • odtwarzanie Netflixa w jakości HD,
  • wyeliminowanie pomniejszych błędów.

Dzięki Renata za podrzucenie zdjęć!