Xiaomi Pocophone F1 dostaje Androida 9.0 Pie w Polsce. Nakładka MIUI 10 na pokładzie

Właściciele Pocophone’a F1 w znakomitej większości wydają się być z niego zadowoleni. Powodów do chwalenia Xiaomi, które stworzyło tę markę, będzie teraz więcej. Na smartfon trafiła właśnie aktualizacja do Androida 9.0 Pie, wraz z nakładką MIUI 10.

Wersja beta Androida 9.0 dla smartfona Pocophone F1 była dostępna do pobrania niemal od miesiąca, więc orientujący się w temacie użytkownicy tego urządzenia mogli słusznie przewidywać, że niebawem pojawi się także i stabilna, oficjalna wersja oprogramowania.

Reklama

Tak właśnie się stało: na forum MIUI opublikowano linki do pobrania paczek z aktualizacją do najnowszej wersji systemu od Google, udostępnionego wraz z nakładką MIUI 10 w wersji 1.3.0.

Nowy system wnosi kilka usprawnień, wśród których wyliczono:

  • powrót ikon na pasek powiadomień
  • wsparcie dla notcha w aplikacji YouTube
  • wsparcie dla notcha w grze Playerunknown’s Battlegrounds
  • obsługę Google Lens w domyślnej aplikacji aparatu
  • wyeliminowanie problemu z mikrofonem po podpięciu słuchawek
  • naprawienie błędów związanych z Android Auto
  • możliwość ponownego ustawienia opcji automatycznego wyłączania ekranu po dłuższym czasie nieaktywności – wyłączenie tej funkcji powodowało wcześniej, że nie dało się do niej powrócić

Po zainstalowaniu paczki z tej strony forum MIUI, da się odświeżyć system na Pocophone F1 przy użyciu komputera, ale do pierwszych użytkowników trafiła już aktualizacja w systemie Over-The-Air.

Cierpliwym nie będzie to pewnie przeszkadzać, by poczekać jeszcze kilka dni. W ten sposób niebawem wszyscy posiadacze chcący mieć najnowszą wersję Androida na swoich Pocophone’ach, będą mogli się nią cieszyć.

informację o aktualizacji i zrzuty ekranu dostaliśmy od naszego Czytelnika, dziękujemy!