Android 7.1 Nougat: wiemy, jakie wprowadza zmiany i kiedy trafi na Nexusy | Tabletowo.pl

Android 7.1 Nougat: wiemy, jakie wprowadza zmiany i kiedy trafi na Nexusy

Dołącz do dyskusji 0

Z Androidem 7.1 Nougat był taki „mały” problem, że podczas niedawnej konferencji Google nie wspomniało o nim nawet słowem. Po upublicznieniu strony, poświęconej Pixel i Pixel XL, znaleźć można było na niej informację, że smartfony pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. Później jednak okazało się, że napisano tak tylko na polskiej wersji witryny – na zagranicznych widniał w tym miejscu napis: Android 7.1 Nougat. Teraz, gdy już się to wyjaśniło, dowiedzieliśmy się, jakie zmiany i nowości przynosi aktualizacja oraz kiedy mogą spodziewać się jej właściciele Nexusów.

Androida 7.1 Nougat w rzeczywistości można jednak „podzielić” na dwie kategorie. Jedną z nich są funkcje, zarezerwowane wyłącznie dla Pixel i Pixel XL. Wśród nich znalazł się Pixel Launcher, Google Assistant, nielimitowana przestrzeń na zdjęcia i filmy w pełnej rozdzielczości w usłudze Google Photos, całodobowe wsparcie oraz możliwość szybkiego przeniesienia wszystkich danych z iPhone’a.

Właściciele Pixel i Pixel XL dostaną również na wyłączność rozbudowaną aplikację aparatu z EIS (Elektroniczną Stabilizacją Obrazu) 2.0 podczas nagrywania filmów oraz funkcjami Pro. Do tego wszystkiego jeszcze kilka zmian kosmetycznych, jak dynamiczna ikonka kalendarza czy odświeżony wygląd panelu ustawień.

Jeśli natomiast chodzi o funkcje, które wraz z Androidem 7.1 Nougat trafią do właścicieli Nexusów, to są to m.in. Tryb Nocny, zmniejszający emisję niebieskiego światła, poprawienie reakcji na dotyk, gesty (przeciąganie po ikonie, aby otworzyć menu kontekstowe), całe mnóstwo opcji dla deweloperów (zainteresowanych odsyłam do pierwszego źródła) oraz zupełnie niepotrzebne wsparcie dla Daydream VR (bo Daydream Ready sa aktualnie tylko Pixel i Pixel XL, Nexusy nie).

Jeśli natomiast zastanawiacie się, kiedy Android 7.1 Nougat trafi na Wasze urządzenia, to podobno Developer Preview ma zostać udostępniony jeszcze w tym kwartale, czyli do końca 2016 roku. Na pewno dostaną go Nexus 5X i Nexus 6P, natomiast nie wiadomo, czy Nexus 6 również się załapie.

Źródło: Android Police, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona