Ważne

Pixel Launcher na razie tylko i wyłącznie na Pixelach

Na długo przed tym, jak Google ogłosił premierę Pixeli, i jeszcze zanim się w ogóle dowiedzieliśmy, że tak się będą nazywać smartfony tej firmy, usłyszeliśmy o Nexus Launcher. Ten tajemniczy ekran główny ostatecznie przybrał nazwę Pixel Launcher i jest obecnie integralną częścią Pixela i Pixela XL.

Niestety, Google zapowiedziało, że Pixel Laucher będzie dostępny tylko i wyłącznie dla tych dwóch modeli i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie się to zmieniło. Oznacza to, że ci, którzy by chcieli przyglądnąć się bliżej najnowszemu interfejsowi Google, muszą poczekać. Albo kupić Pixela.

Pixel Launcher ma odmienny wygląd wyszukiwarki Google (widżet w formie pigułki) i wyświetla dane o dacie i pogodzie. Szuflada z aplikacjami również została przebudowana. Przesuwając palcem do góry na ekranie głównym, można wysunąć dodatkowy pasek z ulubionymi aplikacjami. Ikony apek i skrótów zyskały bardziej świeży, okrągły wygląd.

Launcher Google Now wstępnie też był ekskluzywną pozycją dla Nexusów, jednak wszystkie jej elementy były wbudowane w aplikację Google już od samego początku. Logiczne więc było, że po pewnym czasie i tak trafi on na inne urządzenia. Nie wiadomo jednak, jak skonstruowany jest Pixel Launcher i czy Google wprowadzi go do większej liczby urządzeń.

nexus-launcher1

Oczywiście, znajdą się specjaliści, którzy postarają się wyizolować Pixel Launcher i rozpowszechnić go nieoficjalnymi kanałami dystrybucji. Aplikacje, takie jak Nova Launcher już mają lub będą mieć, przypominające oryginał motywy launcherów. Jednak to nie to samo.

źródło: androidpolice, androidauthority

Komentarze

 • Dave

  Te Pixele to jakas masakra. Launcher kiepski i brzydki, zas te telefony wygladaja bardzo nijako – sporo miejsca pod i nad ekranem, plecki bez szalu. Chcieli być oryginali ale zabrakło dobrego pomysłu, szkoda. Cena jak zwykle z kosmosu a wydajny procesor i dużo pamięci RAM to nie wszystko. Na pochwale zasluguje niewątpliwie aparat, który podobno plasuje się w czolowce smartfonow.

  • spi

   Dodatkowo ludzie, którzy mają roczne telefony od Google (5x i 6p) dostaną ten nougat 7.1 z pixeli w grudniu, i to jeszcze developer preview czyli betę. żeby dowalić dalej to system na te telefony nie będzie mial wszystkich nowych funkcjonalności (np.24h support) co rodzi pytania o losy aosp jako takiego. “Piękna” próba wejścia w segment premium.

   • LinekPark

    Dlatego cieszy mnie info z działu sprzętu w bb, że prawdopodobnie dadzą licencje na bb10 i system ożyje. Ja chętnie wrócę!

    • Czarek Cieślak

     link z tą informacją poproszę! mając Passporta warto to wiedzieć :D

     • LinekPark

      Ostatnie dyskusje na bbnews, podają tam ludzie dużo informacji.

 • renault_megane

  Przecież pixel launcher od dawna jest dostępny w sklepie więc?

  • LinekPark

   Jest apk, ale w sklepie play tego nie widzę…

   • renault_megane

    Fakt, źle powiedziałem :)

 • stark2991

  Już któryś z kolei tekst czytam gdzie użyte jest słowo “ekskluzywny”.
  Jak tryb nocny i okrągłe ikonki mogą być ekskluzywne? Android 7.1 to śmiech na sali, Google nie ma tam żadnego killera, może oprócz Google Assistant pod warunkiem że ktoś będzie go chciał używać

  • Z prezentacji wynikało, że Google Assistant na razie ledwo działa i niewiele robi. Od Google I/O nie pokazali zresztą by robił cokolwiek nowego…

 • Maciej Szkudlarek

  Przecież apk launchera jest na necie od jakiegoś czasu

 • Jędrzej Matuszewski
 • Jan Naowj
  • Przemysław Suski

   Ja na Moto G3 mam CyanogenModa oraz zainstalowany Pixel Launcher i nie używam Clean mastera bo tylko obciąża urządzenie

 • Te G ciągle na ekranie by mnie do szału doprowadziło. Jeszcze kształtem nie pasuje do reszty ikon.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona