Nexus 6 w końcu zaktualizowany do Androida 7.0 Nougat

Android 7.0 Nougat zadebiutował oficjalnie ponad miesiąc temu (dokładnie 22 sierpnia 2016 roku). Aktualizację do nowej wersji systemu otrzymała do tej pory już większość użytkowników urządzeń z serii Nexus (które się na nią łapały), ale nie posiadacze Nexusa 6 od Motoroli. Od teraz jednak również i oni mogą cieszyć się z Nougata.

Aktualizacja waży 858,6MB i udostępniana jest przez OTA. Nowy build nosi numer NBD90Z. Wraz z najświeższą wersją systemu, użytkownicy Nexusa 6 otrzymują również październikowe poprawki bezpieczeństwa Androida (5.10.2016).

Jeśli jesteście użytkownikami Nexusa 6, ale Wasz smartfon nie powiadomił Was jeszcze o dostępnej aktualizacji, możecie spróbować wymusić ją ręcznie lub wgrać obraz systemu samodzielnie (do pobrania ze strony Google, podlinkowanej w źródle).

Android 7.0 Nougat to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja dla Nexusa 6. Oficjalne wsparcie dla tego modelu kończy się bowiem właśnie w tym miesiącu.

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że na aktualizację do Androida 7.0 Nougat wciąż czeka Nexus 9 LTE, dla którego oficjalne wsparcie kończy się w tym samym czasie, co dla Nexusa 6.

Źródło: 9to5Google, Google, Google przez Android Police

Komentarze

 • stark2991

  Ręce i nogi opadają. I oni chcą rywalizować z Apple…

 • renault_megane

  Mój od rana krzyczy, że aktualny…

 • Lawstorant

  Wsparcie kończy się za rok. Październik to koniec “Major OS upgrades”. O 7.1 byłbym spokojny.

  • renault_megane

   Dokładnie:)))

 • renault_megane

  Może ktoś na szybko powie co zrobić z obrazem? Wgrać na telefon, uruchomić factory settings i jazda?

 • renault_megane

  Tak jak w innych modelach, przystępując do programu beta wymuszamy zainstalowanie najnowszej wersji, ale już stabilnej 7.0 :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona