Ważne

Nexus 6 w końcu zaktualizowany do Androida 7.0 Nougat

Android 7.0 Nougat zadebiutował oficjalnie ponad miesiąc temu (dokładnie 22 sierpnia 2016 roku). Aktualizację do nowej wersji systemu otrzymała do tej pory już większość użytkowników urządzeń z serii Nexus (które się na nią łapały), ale nie posiadacze Nexusa 6 od Motoroli. Od teraz jednak również i oni mogą cieszyć się z Nougata.

Aktualizacja waży 858,6MB i udostępniana jest przez OTA. Nowy build nosi numer NBD90Z. Wraz z najświeższą wersją systemu, użytkownicy Nexusa 6 otrzymują również październikowe poprawki bezpieczeństwa Androida (5.10.2016).

Jeśli jesteście użytkownikami Nexusa 6, ale Wasz smartfon nie powiadomił Was jeszcze o dostępnej aktualizacji, możecie spróbować wymusić ją ręcznie lub wgrać obraz systemu samodzielnie (do pobrania ze strony Google, podlinkowanej w źródle).

Android 7.0 Nougat to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja dla Nexusa 6. Oficjalne wsparcie dla tego modelu kończy się bowiem właśnie w tym miesiącu.

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że na aktualizację do Androida 7.0 Nougat wciąż czeka Nexus 9 LTE, dla którego oficjalne wsparcie kończy się w tym samym czasie, co dla Nexusa 6.

Źródło: 9to5Google, Google, Google przez Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona