Android 7.0 Nougat już jest. Które urządzenia otrzymają go jako pierwsze?

Technologiczna część Twittera od kilkudziesięciu minut już huczy, że – zgodnie z zapowiedziami – światło dzienne ujrzała najnowsza wersja Androida, tj. 7.0 Nougat. W związku z tym odpalona została oficjalna witryna projektu, z której dowiadujemy się, jakie urządzenia mogą liczyć na aktualizację w najbliższym czasie. Zainteresowani? Na pewno!

W takim razie nie przedłużajmy – w najbliższym czasie aktualizację systemu do Androida 7.0 Nougat otrzymają następujące modele:

Proces udostępniania aktualizacji, jak zawsze, będzie stopniowy, aczkolwiek pierwsi użytkownicy mogą się spodziewać Nougat w formie OTA już dziś.

Co ciekawe jednak, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, pierwszym smartfonem, który będzie działał pod kontrolą Androida 7.0 Nougat tuż po wyjęciu z pudełka, będzie LG V20. Jego premiera już 6 września.

lg-v20-android-7-nougat

Wszelkie nowości, jakie zaoferuje Android 7.0 Nougat, tak naprawdę są już nam znane z konferencji Google I/O sprzed kilku miesięcy. Wśród najważniejszych niewątpliwie warto wymienić split view, czyli nic innego, jak widok dwóch okien na podzielonym ekranie, nieco zmodyfikowany panel z ustawieniami, możliwość odpowiadania na powiadomienia bezpośrednio z paska powiadomień bez potrzeby otwierania konkretnej aplikacji, cała masa nowych emoji, jak również kolejne usprawnienia związane z optymalizacją czasu pracy baterii oraz oszczędzaniem danych mobilnych, gdy nie korzystamy z LTE.

To co, kto zaciera ręce, by już dziś spróbować Nougata? ;)

źródło: Googleblog, Android Nougat