Ważne

Google ukrył żart w Android 7.0 Nougat

Zgodnie z dotychczasową tradycją, w każdej kolejnej wersji Androida, Google ukrywa żart przeznaczony dla nieco bardziej dociekliwych użytkowników. Przekonajmy się, co takiego firma z Mountain View ukryła w Androidzie 7.0 Nougat.

Niemal każda wersja Androida ma swoje poukrywane tzw. easter eggi, czyli drobne żarty programistów. Tradycja ta rozpoczęła się wraz z Androidem 2.3, gdzie ukryty był zombie gingerbread w ustawieniach. Również w najnowszej wersji mobilnego systemu Google’a znalazł się dowcip ukryty wewnątrz systemu.

Nowy żart pojawił się w ostatnim wydaniu deweloperskim Androida 7.0. Tym razem Google ukrył dowcip w zakładce „O telefonie” („About Phone”). Jeżeli stukniemy kilkakrotnie palcem na wersję Androida w tej zakładce, pojawi się duża literka N, a następnie (jeżeli nie przerwiemy stukania), pojawi się kot.

Teraz należy kilkakrotnie stuknąć palcem ikonę kota. Efektem będzie dodanie nowej funkcji do szybkich ustawień. Po jej wybraniu będziemy mogli zagrać w grę wbudowaną w Androida. To klon czy podobna wersja popularnej gry Neko Atsume: Kitty Collector.

Warto przy okazji zaznaczyć, że Android Nougat jest już niemal na ukończeniu prac. Wszystko wskazuje na to, że ostatnia wersja deweloperska jest wersją finalną (w sensie Preview). Można się więc spodziewać, że niedługo Android 7.0 ujrzy światło dzienne jako stabilne wydanie.

Źródło: Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona