Ważne

LG V20 pojawi się we wrześniu. Już z Androidem 7.0

Mamy więcej szczegółów na temat kolejnego smartfonu firmy LG. Południowokoreański producent planuje wprowadzenie telefonu LG V20 już we wrześniu tego roku. Urządzenie pojawi się na rynku od razu z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie.

W zeszłym tygodniu firma LG oficjalnie potwierdziła, że trwają prace nad następcą V10. Plotki na ten temat krążyły jednak od dłuższego czasu. Całkiem możliwe, że V20 będzie pierwszym smartfonem na rynku z najnowszą wersją Androida na pokładzie. Prawdopodobnie premiera telefonu będzie miała miejsce też wcześniej, niż jego poprzednika.

V10 pojawił się w grudniu, natomiast LG V20 miałby być dostępny już w przyszłym miesiącu. Skąd pomysł na przyśpieszoną premierę? Być może powodem są spadające przychody firmy i niezbyt dobre przyjęcie (przynajmniej, w stosunku do oczekiwań LG) telefonu LG G5. Koreański producent ma obecnie problemy z odnalezieniem się na rynku smartfonów. Coraz lepiej radzą sobie nowi gracze – głównie z Chin – jak Huawei, Oppo czy Xiaomi. LG natomiast, mimo ciekawej propozycji i innowatorskiego podejścia, nie może przebić się ze swoją ofertą.

LG V20 może być jedną z ostatnich kart, jakie rzuci na stół koreański producent. Jeżeli i ten smartfon „nie wypali”, może okazać się to początkiem powolnego upadku firmy na rynku urządzeń mobilnych. Podobne problemy widzieliśmy już u kilku innych gigantów (HTC, BlackBerry). Czy LG będzie potrafił wyjść z dołka i jasno określić swoje plany na przyszłość?

Źródło: Droid Life

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona