LG V20 pojawi się we wrześniu. Już z Androidem 7.0

Mamy więcej szczegółów na temat kolejnego smartfonu firmy LG. Południowokoreański producent planuje wprowadzenie telefonu LG V20 już we wrześniu tego roku. Urządzenie pojawi się na rynku od razu z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie.

W zeszłym tygodniu firma LG oficjalnie potwierdziła, że trwają prace nad następcą V10. Plotki na ten temat krążyły jednak od dłuższego czasu. Całkiem możliwe, że V20 będzie pierwszym smartfonem na rynku z najnowszą wersją Androida na pokładzie. Prawdopodobnie premiera telefonu będzie miała miejsce też wcześniej, niż jego poprzednika.

V10 pojawił się w grudniu, natomiast LG V20 miałby być dostępny już w przyszłym miesiącu. Skąd pomysł na przyśpieszoną premierę? Być może powodem są spadające przychody firmy i niezbyt dobre przyjęcie (przynajmniej, w stosunku do oczekiwań LG) telefonu LG G5. Koreański producent ma obecnie problemy z odnalezieniem się na rynku smartfonów. Coraz lepiej radzą sobie nowi gracze – głównie z Chin – jak Huawei, Oppo czy Xiaomi. LG natomiast, mimo ciekawej propozycji i innowatorskiego podejścia, nie może przebić się ze swoją ofertą.

LG V20 może być jedną z ostatnich kart, jakie rzuci na stół koreański producent. Jeżeli i ten smartfon “nie wypali”, może okazać się to początkiem powolnego upadku firmy na rynku urządzeń mobilnych. Podobne problemy widzieliśmy już u kilku innych gigantów (HTC, BlackBerry). Czy LG będzie potrafił wyjść z dołka i jasno określić swoje plany na przyszłość?

Źródło: Droid Life

Komentarze

 • JK

  Łabędzi śpiew. Kara za to co odwalili z G5. Zaraz za LG polecą Sony i Microsoft, których smartphony są równie nijakie lub złe.

  Na rynku niedługo ze starych producentów zostanie Samsung (który musi mieć się na baczności żeby nie skończyć jak powyższe marki), Apple (które ma swoje grono), Huawei (coraz lepszy), Xiaomi (coraz lepsze) i zacznie się pojawiać co raz więcej sprzętu w stylu One+

  Poboczna rola na rynku dla Lenovo i niestety HTC.

 • littleBREAD

  G2-ka była telefonem, który miałem najdłużej i najcieplej go wspominam. Gdy dokonała swojego żywota kupiłem G4, bo przecież skoro LG zrobiło tak dobry telefon, to jego o 2 generacje młodszy następca musi być przecież jeszcze lepszy, prawda? Nic z tego. Telefon z beznadzieją baterią (gorszą niż mój obecny iPhone 6), miernym trybem automatycznym w aparacie, grzejący i zacinający się. Pomimo dwóch wizyt na serwisie i wymiany płyty głównej, wciąż ten sam problem. Telefon po dwóch miesiącach ciągłych problemów zmienił właściciela.
  Znajomy kupił G4- dokładnie te same problemy. Również pozbył się swojej sztuki.
  Także niestety, ale telefonu LG więcej już nie kupię.

 • michal nowak

  ja tam czekam na V20 i czuje ze to bedzie to czego rynek oczekuje

 • Anton

  Niech LG wreszcie “posegmentuje” swoje słuchawki, bo w nazewnictwie panuje taki burdel, że ciężko się połapać. Jedynie seria “G” kojarzy się od lat z flagowcami. Reszta wrzucona do jednego wora i wymieszana.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona