Android 4.0 zagości na tabletach z Qualcomm Snapdragon S4 - Tabletowo.pl

Android 4.0 zagości na tabletach z Qualcomm Snapdragon S4

Tabletowo.pl Android 4.0 zagości na tabletach z Qualcomm Snapdragon S4 Nowości

W kończącym się powoli 2011 roku rynek tabletów internetowych został zdominowany przez urządzenia pracujące dzięki jednostce Nvidii – Tegrze 2. Tylko nieliczne propozycje (wśród tych bardziej popularnych choćby HTC Flyer) oferowały procesory Qualcomma. Jakiś czas temu producent ten zapowiedział, że w przyszłym (tj. 2012) roku na rynku pojawi się trzydzieści tabletów z jego procesorami – więcej na ten temat w tym wpisie. Wśród nich będą także tablety pracujące pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich.

Firma Qualcomm zaprezentowała sprzęt deweloperski (którego sercem jest oczywiście procesor z rodziny Qualcomm Snapdragon S4), działający w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich. W tym przypadku, jak możemy zobaczyć na zdjęciu poniżej, jest to MSM8960 – dwurdzeniowa jednostka stworzona w technologii 28nm, o częstotliwości taktowania 1,5GHz z grafiką Adreno 225.

Tabletowo.pl Android 4.0 zagości na tabletach z Qualcomm Snapdragon S4 Nowości

Tym zagraniem producent udowodnił swoją determinację i chęć zaistnienia na rynku w większym stopniu niż dotychczas. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze tablety z procesorami Qualcomma i „lodową kanapką” na pokładzie. Musimy pamiętać, że im większa konkurencja między producentami urządzeń (w tym dostawcami komponentów) tym lepiej dla nas, potencjalnych klientów.

Pierwsze tablety z procesorami Snapdragon S4 i Androidem Ice Cream Sandwich powinniśmy poznać w pierwszej połowie 2012 roku.

Tabletowo.pl Android 4.0 zagości na tabletach z Qualcomm Snapdragon S4 Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona