Ważne

Procesory Qualcomm Snapdragon S4 – wiemy więcej

qualcomm snapdragon s4

Jakiś czas temu na Innovation Qualcomm 2011 w Istambule firma Qualcomm przedstawiła swoje plany dotyczące najnowszej rodziny procesorów Qualcomm. Dziś dowiedzieliśmy się na ich temat nieco szczegółów.

Klasa Snapdragon S4 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w zakresie mobilnej technologii i architektury, aby w pełni spełnić potrzeby inteligentnych rozwiązań komunikacyjnych, wysokiej wydajności i oszczędności energii.

 • Pierwszy raz zastosowano technologię 28nm: procesory Snapdragon S4 są pierwszymi mobilnymi procesorami stworzonymi w technologii 28nm, która zapewnia korzyści związane z częstotliwością skalowania a także umożliwia niższe zużycie energii oraz zmniejszenie rozmiarów.
 • Pierwsza pełna integracja 3G/4G: klasa S4 zawiera pierwszy w branży w pełni zintegrowany wielotrybowy modem LTE.
 • Pierwszy mobilny CPU, który zawiera najnowsze rozszerzenia do ARM® ISA: procesory Snapdragon S4 to pierwsze procesory w branży zaprojektowane specjalnie z myślą o zaawansowanej technologii produkcji oraz wykorzystujące najnowsze rozszerzenia dla architektury ARM (ISA).

Procesory Snapdragon S4 to kompletne rozwiązania, które zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a efektywnym wykorzystaniem energii zapewniając przy tym:

 • Doskonałą wydajność CPU: wielordzeniowy CPU o zakresie częstotliwości od 1.5GHz do 2.5GHz na rdzeń oraz wspierający asynchroniczne, symetryczne przetwarzanie na wielu procesorach (aSMP) dla optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a oszczędnością energii.
 • Doskonałą wydajność modemu: pierwszy w branży, w pełni zintegrowany, wielotrybowy modem LTE obsługujący najszersze spektrum częstotliwości i pasm – włączając w to wielotrybowy tryb wspierający istniejące standardy takie jak EV-DO i HSPA.
 • Doskonałą wydajność graficzną: bardzo wydajny, programowalny GPU Adreno zapewniający najwyższą jakość wideo oraz jakość gier porównywalną z konsolami.
 • Doskonałą efektywność zużycia energii: integracja najlepszych w swojej klasie komponentów oraz zastosowanie wysoce wydajnych silników takich jak w pełni programowalny Hexagon DSP firmy Qualcomm skutkuje wysoce energooszczędnym systemem.

Teraz tylko pozostaje aż Snapdragon S4 zadebiutuje w pierwszych urządzeniach, czyli tabletach i smartfonach – te z kolei mamy poznać jeszcze przed końcem roku.

Qualcomm

Komentarze

 • ja

  no to tegra3 znowu bardzo daleko w tyle – pewnie będzie taki sam gniot jak tegra2.
  Za to ten s4 zapowiada się baaaardzo ciekawie. Tylko czekać na tablet z windowsem i tym SoC.

  • aaa

   Ja bym tam wolał taki z Androidem i Ubuntu w dual boocie. :) Ubuntu do pracy, Android do zabawy. Ale zazwyczaj gdzie działa Windows, tam da się i Ubuntu wcisnąć. Może sytuacja znormalnieje niedługo i będzie można dowolny system instalować na tabletach bez skomplikowanego flashowania i łamania zabezpieczeń.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona