Smartfony Zenfone
Źródło: Asus

Android 12 trafi na smartfony Asus Zenfone 8 jeszcze w tym roku

Spokojnie, serie Zenfone 7 oraz ROG Phone od Asusa również doczekają się aktualizacji do Androida 12.

Reklama

Android 12 swój smartfonowy debiut zaliczył tydzień temu

19 października system trafił na smartfony Google Pixel 3 oraz nowsze, w tym na świeżutkiego Pixela 6. Wcześniej, bo od 4 października, system był już dostępny w ramach AOSP.

Android 12 dla ASUS Zenfone
Źródło: ASUS

Na obecną chwilę producenci smartfonów starają się nie podawać dokładnych terminów debiutu nowego Androida na swoich sprzętach. Zamiast tego skupiają się na przekazywaniu informacji, które smartfony mogą w ogóle liczyć na Androida 12. Dziś podobną informację dotyczącą kto i kiedy otrzyma najnowszą wersję systemu od Google, przekazał Asus.

Jako pierwszy aktualizację otrzyma najnowszy flagowiec firmy, czyli Asus Zenfone 8 oraz wersja z obracanym aparatem – Zenfone 8 Flip. Oba smartfony powinny otrzymać Androida 12 jeszcze w grudniu tego roku.

ROG Phone aktualizacje
Źródło: ASUS

Na pierwszą połowę 2022 roku zaplanowano natomiast premierę systemu na zeszłorocznych flagowcach tajwańskiego producenta, czyli na smartfonach Zenfone 7/7 Pro. Podobnie przybliżoną datę aktualizacji przedstawiono również dla serii ROG Phone, choć w tym przypadku producent sugeruje, że smartfony ROG Phone 5/5s dostaną najnowszą wersję systemu od Google w trakcie pierwszego kwartału przyszłego roku.

Android 12 dla Asusa wnosi sporo zmian

Firma planuje rozwinąć popularne funkcje skupiające się na wydajności oraz lepszym zarządzaniu baterią. Seria Zenfone otrzyma również zmiany w nakładce ZenUI, co powinno ułatwić nawigację, usprawnić panel sterowania, poprawić kontrolę nad telefonem dzięki zwiększonej przejrzystości oraz doda nowe opcje personalizacji. Chętni użytkownicy smartfonów Zenfone 8 korzystają już z wersji beta Androida 12. Dzięki temu ASUS będzie w stanie znaleźć oraz naprawić błędy znajdujące się w systemie, które mogą pojawić się podczas zwyczajnego korzystania ze smartfona.

Miejmy nadzieję, że testy zakończą się bezproblemowo i jeden z najlepszych telefonów tego roku już wkrótce będzie mógł cieszyć się najnowszą wersją Androida.