Kostka surowej mocy dostaje Androida 10. Xiaomi Pocophone F1 z aktualizacją

System aktualizacji, które serwuje właścicielom smartfonów Xiaomi ta firma, wygląda nieco inaczej niż u konkurencji. Zwykle najpierw dostają one nową nakładkę systemową MIUI, a dopiero potem wyższą wersję Androida. Właśnie tak jest w przypadku Pocophone F1.

Pocophone F1 pod wieloma względami okazał się być projektem wyjątkowym. Podczas gdy OnePlus przestał kojarzyć się z naprawdę korzystnymi cenowo smartfonami o topowej specyfikacji, POCO stało się jego duchowym spadkobiercą. Pocophone F1 miał w momencie premiery świetną specyfikację i przynajmniej pod względem zapasu mocy, niczego mu nie brakowało. Oszczędności uwidaczniały się w innych miejscach – na przykład w niższej jakości materiałach użytych w obudowie oraz w możliwościach fotograficznych. Wydajnościowo nie ustępował jednak blisko dwukrotnie droższym produktom konkurencji.

Reklama

Nic dziwnego, że Pocophone F1 szybko stał się gwiazdą wielu zestawień smartfonów „do X zł” i znalazł wielu zadowolonych użytkowników. Ci na początku listopada mogli cieszyć się z aktualizacji smartfona z nakładką systemową MIUI 11. Teraz POCO zadbało, by nadgonić nieco z wersją używanego Androida.

Xiaomi wypuszcza POCO na wolność. To już osobna marka smartfonów

Android 10 dla Pocophone F1

Tak, jeśli masz Pocophone F1, mogłeś już dostać informację o możliwości pobrania aktualizacji.

Wśród nowości można wymienić optymalizację trybu Game Turbo, poprawienie wizualnego układu interfejsu czy nowe opcje edytowania zrzutów ekranu. Oprócz tego smartfon otrzymał poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2020 roku. 

Aktualizacja przeznaczona jest dla smartfonów działających na MIUI Global. Jeśli macie swoje wrażenia z działania systemu Android 10 po aktualizacji smartfonu POCO, podzielcie się nimi w komentarzach!

Znamy datę premiery Poco X2!

dzięki Andrzej za info i zrzuty ekranu!