Znamy datę premiery Poco X2!

Ledwo zaczął się nowy rok, a o marce Poco zdążyliśmy już napisać naprawdę dużo. Czas na kolejne wieści – i to jakie! Poznaliśmy bowiem datę premiery Poco X2. Smartfon zadebiutuje już w przyszłym tygodniu.

Wróćmy jednak na chwilę do końcówki 2018 roku

Pocophone F1 zapoczątkował trend wydawania przez producentów średniopółkowych smartfonów z flagowymi procesorami. Warto pamiętać, że w momencie premiery kosztował 1499 złotych w tańszej wersji 6/64 GB lub 1699 złotych w droższej 6/128 GB, a działał dzięki najlepszej w tamtym czasie jednostce Qualcomma – Snapdragonowi 845.

Dzięki temu F1 bardzo szybko zyskał sporą popularność, a poszczególni konkurenci zaczęli zwracać uwagę, że klientom końcowym w dużej mierze zależy na wydajności smartfona, odstawiając nieco pozostałe parametry z boku, choć nie do przesady. Uważam jednak, że przez cały ten czas nie pojawił się żaden sprzęt, który mógłby bezpośrednio rywalizować z Pocophone F1. I okazuje się, że jego następca też nie będzie.

Poco przeszło zmiany

Jeśli uważnie śledzicie to, co aktualnie dzieje się w obozie Poco, na pewno już wiecie, że marka oddzieliła się od Xiaomi. Firma Poco jest teraz osobnym tworem, którego działalność przewidziana jest na Indie. Posłużę się tu cytatem z ostatniego wpisu Tomka:

od tej pory firma będzie samodzielnie produkować towary, które trafią do jej oferty, zadba również o ich sprzedaż i marketing. W kwestii obsługi posprzedażowej, serwisu itp., będzie jednak dalej współpracować z Xiaomi.

Do rzeczy: Poco X2 poznamy już 4 lutego

Następca Pocophone F1 nigdy nie pojawił się na rynku, choć trudno było nie odnieść wrażenia, że jest bardzo wyczekiwany – zwłaszcza przez użytkowników „jedynki”. Okazuje się, że drugi smartfon w historii marki nie będzie bezpośrednim następcą F1. A przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Poco X2, bo o nim mowa, zadebiutuje 4 lutego podczas konferencji prasowej w Delhi. Już od jakiegoś czasu wiemy, że premiera ma mieć miejsce w lutym, ale raczej nie spodziewałam się, że mowa będzie o pierwszych dniach tego miesiąca – miłe zaskoczenie.

Czego możemy się spodziewać po Poco X2?

Wiele wskazuje na to, że Poco X2 będzie bazował na modelu Redmi K30 4G. To właśnie z niego ma zaczerpnąć między innymi sensor aparatu głównego 64 Mpix w postaci Sony IMX868. Wiele też wskazuje na to, że na jego pokładzie znajdziemy procesor Qualcomma – aktualnie mówi się o Snapdragonie – 730G lub 765G, ekran z odświeżaniem 90 lub 120 Hz oraz szybkie ładowanie. Całość ma działać pod kontrolą Androida 10.

Czy tak faktycznie będzie – przekonamy się już niedługo. Warto tylko pamiętać o jednej rzeczy: skoro Poco oddzieliło się od Xiaomi i jednoznacznie określiło terytorium swojej działalności (Indie), jest wielce prawdopodobnym, że Poco X2 nigdy nie trafi do sprzedaży poza ten rynek.

Ale może tylko jestem złym prorokiem.

źródło: androidauthority, gadgets.ndtv.com