Amazfit Neo smartwatch
Amazfit Neo (źródło: AliExpress)

Amazfit Neo wygląda jak zegarek „starej daty”, ale to tylko pozory

Elektronika może przybrać różne oblicza – projektanci potrafią nadać jej przeróżny, nierzadko zaskakujący kształt. Bardzo popularne jest wzornictwo retro i takim też charakteryzuje się nowy Amafit Neo. Nie jest to jednak klasyczny zegarek elektroniczny – urządzenie oferuje szereg inteligentnych funkcji.

Klienci lubią podróże w czasie

Mimo że żyjemy w 2020 roku i bardzo nowoczesnych czasach, wiele osób tęskni za tym, co już było i z sentymentem wspomina używane przed wieloma laty urządzenia. Takich klientów jest naprawdę dużo, dlatego producenci dość często decydują się wprowadzić na rynek nowe odsłony produktów, które były hitami kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu.

Kilkukrotnie pokusiło się o to HMD Global (Finowie stworzyli m.in. nową Nokię 3310 i Nokię 8110), a także Motorola (nowa RAZR). Teraz z kolei Amazfit bez większej pompy rozpoczął przedsprzedaż smartwatcha Neo, który przypomina zegarki elektroniczne. To jednak tylko pozory, bo jest od nich znacznie bardziej funkcjonalny.

Specyfikacja Amazfit Neo

Smartwatch ma wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala, który jest zawsze włączony i podświetla się po podniesieniu nadgarstka (można to jednak wyłączyć). Co raczej nietypowe dla tego typu urządzeń, urządzenie ma aż cztery przyciski (po dwa na prawym i lewym boku). Ekran nie jest dotykowy.

Amazfit Neo smartwatch
Amazfit Neo w kolorze pomarańczowym i zielonym (źródło: AliExpress)

Specyfikacja Amazfit Neo obejmuje również pulsometr z funkcją ciągłego pomiaru pulsu i funkcję monitorowania snu (wraz z rozpoznawaniem drzemek). Ponadto jest też coś takiego, jak PAI, tj. algorytm oceniający stan organizmu na podstawie wykonywanych aktywności fizycznych i treningów.

Amazfit Neo wyposażono w akumulator o pojemności 160 mAh, który ma zapewnić do 28 dni pracy w standardowym trybie pracy lub nawet do 37 dni z włączonym oszczędzaniem energii. Ogniwo do pełna ładuje się zaś ~2,5 godziny.

Warto jeszcze dodać, że specyfikacja Amazfit Neo uwzględnia również wodoszczelną obudowę (odporność przy zanurzeniu do 50 metrów). Paski do smartwatcha mają szerokość 20 mm.

Cena Amazfit Neo, przedsprzedaż

Regularna cena Amazfit Neo została ustalona na 49,99 dolarów (równowartość ~190 złotych). Smartwatch dostępny jest już w oficjalnym sklepie marki Amazfit na platformie AliExpress, a na dodatek aktualnie można go kupić o 10 dolarów taniej – wystarczy wykorzystać dostępny kupon stoiska o wartości 2$ i kod rabatowy AMAZFITNEO (-8$), wówczas cena Amazfit Neo spadnie do 39,99 USD.