Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Amazfit Band 5 będzie kolejną, świetną opaską, ale chyba nie do końca potrzebną

Xiaomi na spółkę z Huami produkują opaski sportowe i smartwatche, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki na całym świecie. Ten ostatni odpowiada za znaną również w Polsce markę Amazfit i wkrótce wprowadzi na rynek nowość o nazwie Amazfit Band 5. Wiele wskazuje jednak na to, że urządzenie to nie będzie wielkim zaskoczeniem.

Reklama

Pierwsze wzmianki o nowej opasce marki Amazfit pojawiły się kilka miesięcy temu – w marcu 2020 roku wymieniono ją na liście kompatybilnych urządzeń w aplikacji dedykowanej wearables tej firmy, mimo że nie miała ona jeszcze oficjalnej premiery. Ta jednak zbliża się nieuchronnie, bowiem Amazfit Band 5 przeszedł już proces certyfikacji w amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Oficjalna premiera Amazfit Band 5 coraz bliżej

Wśród dokumentacji udostępnionej w bazie FCC znaleźć można m.in. zdjęcie pudełka, przeznaczonego do nadchodzącej nowości. Zdradza ono nazwę, pod jaką urządzenie będzie dostępne na rynku, a także kilka najważniejszych jego cech.

Producent wymienił odporność na ciśnienie wody do 5 ATM, możliwość stałego pomiaru pulsu, wielorakie tryby sportowe, wyświetlacz AMOLED oraz połączony GPS (czyli opaska będzie korzystać z danych zbieranych przez GPS w sparowanym smartfonie).

Amazfit Band 5 pudełko
Pudełko na Amazfit Band 5 (źródło: FCC via Android Authority)

Na pudełku dojrzeć można również informację o wykorzystywaniu do łączności technologii Bluetooth 5.0 oraz kompatybilności z systemami operacyjnymi Android 5.0 i iOS 10.0 (lub nowszych wydań obu platform). Widać tam też oznaczenie kodowe A1931 i wzmiankę o akumulatorze o pojemności 125 mAh.

Amazfit Band 5 może być nienową opaską

Mimo że udostępnionych przez FCC informacji jest całkiem sporo, to jednocześnie nadchodząca opaska wciąż jest dość tajemnicza. Nie znamy jej dokładniejszej specyfikacji oraz wyglądu.

Pojawiają się jednak głosy, że Amazfit Band 5 może być po prostu przebrandowanym Xiaomi Mi Band 5 lub czerpać z niej garściami. Nie wiadomo jeszcze, na jakie rynki producent planuje ją wprowadzić, ale pewne jest, że globalna wersja Mi Band 5 zadebiutuje oficjalnie już w tym miesiącu i to właśnie na nią czekamy z niecierpliwością w Polsce.