Użytkownicy OnePlusa, spodziewajcie się interfejsu Always On Display – ale dopiero pod koniec roku…

Smartfony OnePlusa długo nie mają własnych funkcji Always On Display, pozostając w tyle, jeśli chodzi o praktycznie zastosowanie ekranów OLED. Wciąż jest to jedna z najbardziej pożądanych i oczekiwanych cech tych urządzeń. Wkrótce powinna na nie trafić.

Always On Display w OnePlusach rodzi się w bólach

OnePlus niezwykle długo kazał czekać na informacje o wdrożeniu AOD na smartfonach. Przez jakiś czas firma tłumaczyła się z braku takiego rozwiązania, zasłaniając się dbałością o żywotność baterii telefonów. Nikt nie kupował tych głodnych wymówek, jako że prawie wszyscy konkurenci OnePlusa od dawna korzystali z Always On Display i żadnemu z nich nie działa się krzywda.

Reklama

OnePlus, udając więc, że słucha swojej społeczności, rozpisało konkurs na wymyślenie najlepszego motywu AOD na smartfony. Podczas kampanii IDEAS do firmy spłynęło ponad 5000 pomysłów, z których wybrano 5. Są one w fazie rozwoju – ekipa z OnePlusa optymalizuje je pod kolejną aktualizację nakładki OxygenOS.

Projekt Always On Display na smartfonie OnePlus (fot. Android Police)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w okolicach przełomu sierpnia i września użytkownicy OnePlusów 8 Pro powinni dostać możliwość przetestowania AOD. To niezbyt pocieszająca wiadomość, bo oznacza, że stabilne edycje OxygenOS z motywami Always On Display trafią to wszystkich użytkowników smartfonów zapewne dopiero pod koniec roku.

Brak AOD w smarfonach OnePlus to żenada

Osobiście uważam to za śmieszne, że firma sprzedające swoje urządzenia za grube pieniądze (ostatnia generacja flagowców OnePlusa sięgnęła poziomem cen produktów konkurencji) nie potrafi zaimplementować w swoich smartfonach tak kluczowej dla komfortu użytkowania funkcji. O ile nakładka OxygenOS jest bardzo chwalona za szybkość działania i przyjazny użytkownikowi interfejs, jej czar pryska, gdy tylko zdecydujemy się wyłączyć ekran.