Użytkownicy OnePlusa, spodziewajcie się interfejsu Always On Display – ale dopiero pod koniec roku…

Smartfony OnePlusa długo nie mają własnych funkcji Always On Display, pozostając w tyle, jeśli chodzi o praktycznie zastosowanie ekranów OLED. Wciąż jest to jedna z najbardziej pożądanych i oczekiwanych cech tych urządzeń. Wkrótce powinna na nie trafić.

Always On Display w OnePlusach rodzi się w bólach

OnePlus niezwykle długo kazał czekać na informacje o wdrożeniu AOD na smartfonach. Przez jakiś czas firma tłumaczyła się z braku takiego rozwiązania, zasłaniając się dbałością o żywotność baterii telefonów. Nikt nie kupował tych głodnych wymówek, jako że prawie wszyscy konkurenci OnePlusa od dawna korzystali z Always On Display i żadnemu z nich nie działa się krzywda.

OnePlus, udając więc, że słucha swojej społeczności, rozpisało konkurs na wymyślenie najlepszego motywu AOD na smartfony. Podczas kampanii IDEAS do firmy spłynęło ponad 5000 pomysłów, z których wybrano 5. Są one w fazie rozwoju – ekipa z OnePlusa optymalizuje je pod kolejną aktualizację nakładki OxygenOS.

Projekt Always On Display na smartfonie OnePlus (fot. Android Police)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w okolicach przełomu sierpnia i września użytkownicy OnePlusów 8 Pro powinni dostać możliwość przetestowania AOD. To niezbyt pocieszająca wiadomość, bo oznacza, że stabilne edycje OxygenOS z motywami Always On Display trafią to wszystkich użytkowników smartfonów zapewne dopiero pod koniec roku.

Brak AOD w smarfonach OnePlus to żenada

Osobiście uważam to za śmieszne, że firma sprzedające swoje urządzenia za grube pieniądze (ostatnia generacja flagowców OnePlusa sięgnęła poziomem cen produktów konkurencji) nie potrafi zaimplementować w swoich smartfonach tak kluczowej dla komfortu użytkowania funkcji. O ile nakładka OxygenOS jest bardzo chwalona za szybkość działania i przyjazny użytkownikowi interfejs, jej czar pryska, gdy tylko zdecydujemy się wyłączyć ekran.