Powiadomienia "Always On Display" nie dla każdego smartfona z ekranem OLED. OnePlus im nie podołał - Tabletowo.pl

Powiadomienia „Always On Display” nie dla każdego smartfona z ekranem OLED. OnePlus im nie podołał

OnePlus wyrobił sobie miano producenta, który słucha głosu swoich fanów. Ta opinia jest na tyle silna, że niektórzy poczuli się wręcz zawiedzeni, kiedy okazało się, że OnePlus 6 nie wspiera powiadomień Always On Display na zablokowanym ekranie smartfona – a o taką opcję prosili fani. Szkoda, bo okazuje się, że mało brakowało, a opcja ta rzeczywiście trafiłaby do flagowca.

OnePlus podobno w ostatnim momencie zdecydował, że rezygnuje z wyświetlania powiadomień Always On Display w OnePlusie 6. Niektórzy użytkownicy Reddita wskazują, że w ustawieniach telefonu na samym początku znajdowały się jeszcze przełączniki dla tego trybu, ale w dniu premiery pojawiła się aktualizacja, która usunęła je z panelu ustawień. Sugeruje to, że nie można się na razie spodziewać tej funkcji w OP6.

Zadebiutował OnePlus 6 – dużo nowego w niewiele wyższej cenie

Tryb powiadomień „Always On Display” nie jest niczym nowym. Od wieków wykorzystuje go Samsung w swoich smartfonach z ekranami OLED, jak również LG czy Google. Przeszkodą dla OnePlusa nie jest sama technologia ekranu, gdyż flagowiec firmy ma panel Optic AMOLED, a zatem idealny dla takiego rozwiązania. Bardziej chodzi o jakieś problemy programowe, choć OnePlus zasłania się tu dbałością o żywotność baterii. Niby to z tego powodu Always On Display w OnePlusie 6 nie uświadczymy.

Trudno powiedzieć, co dokładnie motywowało OnePlusem, ale trzeba przyznać, że to trochę wstyd. Mieć flagowca z OLED-em i bez Always On Display… Brak ładowania indukcyjnego można jeszcze jakoś wybaczyć, ale AOD jest naprawdę przydatne i trudno byłoby ludziom wmówić, że i tak nie korzystaliby z tej funkcji.

Szczęśliwie, podstawowy Android ma w sobie od nowości funkcję Ambient Display, która jest w pewnym sensie odpowiednikiem Always On Display, z tą różnicą, że notyfikacje pojawiają się na wygaszonym ekranie dopiero gdy użytkownik weźmie go do ręki.

źródło: 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona