Powiadomienia „Always On Display” nie dla każdego smartfona z ekranem OLED. OnePlus im nie podołał | Tabletowo.pl

Powiadomienia „Always On Display” nie dla każdego smartfona z ekranem OLED. OnePlus im nie podołał

Dołącz do dyskusji 0

OnePlus wyrobił sobie miano producenta, który słucha głosu swoich fanów. Ta opinia jest na tyle silna, że niektórzy poczuli się wręcz zawiedzeni, kiedy okazało się, że OnePlus 6 nie wspiera powiadomień Always On Display na zablokowanym ekranie smartfona – a o taką opcję prosili fani. Szkoda, bo okazuje się, że mało brakowało, a opcja ta rzeczywiście trafiłaby do flagowca.

OnePlus podobno w ostatnim momencie zdecydował, że rezygnuje z wyświetlania powiadomień Always On Display w OnePlusie 6. Niektórzy użytkownicy Reddita wskazują, że w ustawieniach telefonu na samym początku znajdowały się jeszcze przełączniki dla tego trybu, ale w dniu premiery pojawiła się aktualizacja, która usunęła je z panelu ustawień. Sugeruje to, że nie można się na razie spodziewać tej funkcji w OP6.

Zadebiutował OnePlus 6 – dużo nowego w niewiele wyższej cenie

Tryb powiadomień „Always On Display” nie jest niczym nowym. Od wieków wykorzystuje go Samsung w swoich smartfonach z ekranami OLED, jak również LG czy Google. Przeszkodą dla OnePlusa nie jest sama technologia ekranu, gdyż flagowiec firmy ma panel Optic AMOLED, a zatem idealny dla takiego rozwiązania. Bardziej chodzi o jakieś problemy programowe, choć OnePlus zasłania się tu dbałością o żywotność baterii. Niby to z tego powodu Always On Display w OnePlusie 6 nie uświadczymy.

Trudno powiedzieć, co dokładnie motywowało OnePlusem, ale trzeba przyznać, że to trochę wstyd. Mieć flagowca z OLED-em i bez Always On Display… Brak ładowania indukcyjnego można jeszcze jakoś wybaczyć, ale AOD jest naprawdę przydatne i trudno byłoby ludziom wmówić, że i tak nie korzystaliby z tej funkcji.

Szczęśliwie, podstawowy Android ma w sobie od nowości funkcję Ambient Display, która jest w pewnym sensie odpowiednikiem Always On Display, z tą różnicą, że notyfikacje pojawiają się na wygaszonym ekranie dopiero gdy użytkownik weźmie go do ręki.

źródło: 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona