Koniec z zamawianiem na Allegro bez rejestracji. Wkrótce wejdzie w życie nowy regulamin

Allegro wprowadza zmiany w cennikach i regulaminach. Jednych one ucieszą, a innych zmartwią – jak to zwykle bywa.

Reklama

Zmiany w Allegro – na plus

Lista zmian, które wkrótce dotkną Allegro jest naprawdę długa. Jeśli chcemy zapoznać się z nimi wszystkimi, zachęcam do odwiedzenia firmowej strony, na której wyszczególnione są wszystkie niuanse wprowadzanych nowości. Obejmują one zarówno kupujących, jak i sprzedających. Dobrze wiedzieć, jakie przywileje zaczną obowiązywać w najbliższym czasie.

Chyba najbardziej pozytywną wieścią jest to, że od 18 lutego subskrybujący usługę Allegro Smart! będą mogli skorzystać z darmowej dostawy kurierem już przy zamówieniach o przedmiotów o wartości 80 złotych. Jak na razie, taka opcja możliwa jest, jeśli kwota zakupów równa się lub przekracza 100 złotych. Z pewnością obniżenie tego progu wpłynie na ruch przesyłek kurierskich w kraju.

W związku z modyfikacjami cennika, Allegro postanowiło częściowo wziąć na siebie ciężar partycypowania w kosztach dostawy, by niepotrzebnie nie „gnębić” sprzedawców. Dlatego też, jeśli towar w „smarcie” będzie kosztował od 80 do 99,99 złotych, Allegro pokryje jej koszt (który od stycznia w takim wypadku wynosi 3,99 złotych i ponosi go sprzedawca właśnie).

Inną zmianą, którą można by zaliczyć do kategorii pozytywnych, jest obniżenie minimalnej wartości zamówienia przy wyborze płatności Allegro Pay. Odroczenie lub rozłożenie płatności na raty będzie możliwe już przy zakupach w kwocie 300 złotych. To spory przeskok, biorąc pod uwagę, że aktualnie obowiązujący próg to 500 złotych. Rzecz wejdzie w życie 8 marca.

Zmiany w Allegro – na minus

Oczywiście są też rzeczy, które mogą się nam nie spodobać w nowych zasadach Allegro. Na przykład, od 8 marca, zamawiając coś z Allegro Smart!, ale jednocześnie wybierając płatność przy odbiorze, zostaniemy obciążeni dodatkową opłatą w wysokości 3,99 złotych. Nie jest to należność za dostawę (która jest darmowa), ale za specyficzną formę uiszczenia należności za towar.

Sprzedawców z pewnością nie ucieszy fakt, że w działach Dziecko, Uroda oraz Sport i turystyka, prowizje od sprzedaży ulegną podwyżce. Inne działy też to czeka, ale tylko w ofertach wyróżnionych.

Ostatnia zmiana ma związek z tym, że od 19 kwietnia zakupy na Allegro zrobią wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Co prawda właściciel platformy będzie chciał maksymalnie uprościć procedurę rejestracji, ale może to być pewną przeszkodą dla niektórych potencjalnych klientów.