shopping zakupy przez internet Allegro logo
fot. Pixabay

Allegro Smart zmienia się na lepsze: wprowadza nowy abonament i znosi limity

Allegro zmienia zasady korzystania ze swojej usługi Smart. Od tej pory nie obowiązuje limit 365 darmowych przesyłek rocznie oraz wprowadzany jest nowy rodzaj abonamentu: miesięczny.

Koszt Allegro Smart to nie mniej, nie więcej niż 49 złotych rocznie. Za tyle pieniędzy jesteśmy w stanie zapewnić sobie „bezpłatny” dowóz zamówionych na Allegro produktów (o wartości co najmniej 40 zł). Oczywiście chodzi o dostarczenie ich do paczkomatów InPostu lub innych placówek odbioru stacjonarnego. Mowa na przykład o oddziałach Poczty Polskiej, stacjach Orlen czy sklepach Żabka i Freshmarket. Sieć tych punktów wciąż się powiększa (obecnie jest ich 15 tysięcy) i jest spora szansa, że mijamy przynajmniej jeden, wracając po ciężkim dniu pracy do domu.

Do tej pory pewnym ograniczeniem był limit przesyłek, jakie można było zamówić w ramach abonamentu Allegro Smart. Wynosił on 365 przesyłek rocznie, co odnosiło się oczywiście do liczby dni w roku. Obecnie Allegro znosi ten limit, więc przy niezmienionym abonamencie na Allegro Smart, możemy zamówić dowolną liczbę przesyłek i nie poniesiemy za wysyłkę żadnych dodatkowych kosztów.

Drugą nowością jest miesięczny abonament Allegro Smart. Dotąd musieliśmy się zdecydować: albo będziemy korzystać z usługi przez cały rok, albo nie skorzystamy z niej w ogóle. Teraz da się wykupić miesięczny abonament na przesyłki w wysokości 8,99 zł za miesiąc, i zamawiać dowolne ilości przedmiotów bez strachu o dodatkowe koszty dostarczeń. Pozostałe zasady pozostają utrzymane w mocy, czyli: przesyłka na ponad 40 zł oraz dostawa do punktu odbioru, a nie do rąk własnych.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie Allegro Smart.

Platforma zakupowa udostępni wkrótce możliwość opłacenia Allegro Smart za pomocą karty płatniczej. Po zapisaniu jej numeru w systemie, nie będziemy musieli pamiętać o corocznym odnawianiu usługi.

Od uruchomienia Allegro Smart minęły dwa miesiące, obecnie korzysta z niej kilkaset tysięcy klientów.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/28/allegro-smart-szczegoly-oferty/

źródło: cashless