Reklama

Nie kupicie już kont z grami na PC i konsole na Allegro

Największa polska platforma sprzedaży internetowej wprowadza zmiany w regulaminie. Od nowego roku niemożliwa będzie sprzedaż kont z grami, zarówno na komputery PC, jak i konsole. Zabieg ten ma pozytywnie wpłynąć na doświadczenia zakupowe klientów w kategorii gry.

Reklama

Serwis blokuje wieloletnią praktykę

Odsprzedaż kont na Allegro nie jest niczym nowym – proceder ten funkcjonuje od kilku dobrych lat. Od 4 stycznia 2021 roku zacznie jednak obowiązywać nowy zapis w regulaminie, który zablokuje tego typu działania. Platforma poinformowała, że:

Nowe zapisy w regulaminie Allegro zakazują sprzedaży jakiejkolwiek formy dostępu do kont z grami niezależnie od platformy, na której zostaną udostępnione. Zapis obejmuje konta stworzone zarówno w serwisach internetowych, programach czy aplikacjach, takich jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live.

Warunki, które zaczną niedługo obowiązywać, nie dotyczą jednak wszystkich. Wyłączone z tego zostaną gry free-to-play – tutaj użytkownicy Allegro mogą spać spokojnie, ponieważ wciąż będą mogli wystawiać oraz sprzedawać konta z tytułami tego gatunku wraz z ich całą zawartością.

Użytkownicy konsol także stracą możliwość sprzedaży swoich kont przez Allegro
(fot. pixabay.com)

Allegro w imię ochrony własności intelektualnej

To jednak nie wszystko. Allegro prowadzi także akcję Współpracy w Ochronie Praw. Ma ona na celu zakaz sprzedaży usług oraz przedmiotów, które łamią prawa autorskie. Do działań tych mogą przystąpić instytucje oraz firmy, którym też leży na sercu ochrona własności intelektualnej. Jak zapowiada najpopularniejsza w Polsce platforma e-commerce:

Jest to początek procesu, który w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynie na doświadczenia zakupowe klientów w kategorii gry. Przede wszystkim ułatwi im dotarcie do pełnowartościowych produktów na Allegro i uchroni przed dokonaniem zakupów niezgodnych z ich oczekiwaniami.

Zapewne nie wszystkim wspomniane zmiany przypadną do gustu. Na Allegro roi się bowiem od ofert dostępu do kont z grami, które sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach i chętnych na nie nie brakuje.

Wiele osób może się przez to zrazić do tej platformy, ale nie można zapominać, że serwis często wprowadza różnego rodzaju akcje promocyjne, które mogą być dużą zachętą do korzystania z niego.