Allegro Smart!
źródło: Allegro

Allegro Smart! w pełnej krasie – idealnie nie jest, ale to i tak bardzo ciekawa propozycja

Zapowiadany program Allegro Smart! ujrzał światło dzienne. Znanych jest już dużo więcej szczegółów i choć trzeba przyznać, że choć z punktu widzenia użytkownika obostrzeń jest sporo, to i tak sama koncepcja jest bardzo ciekawa. I zapewne w wielu przypadkach atrakcyjna finansowo.

To teraz od początku. Podstawowym założeniem Allegro Smart! jest wniesienie przez użytkownika jednorazowej opłaty, która umożliwia późniejsze korzystanie z dostaw przedmiotów kupionych za pośrednictwem serwisu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oprócz zapowiadanego planu, w którym otrzymujemy za kwotę 49 złotych usługę aktywną przez rok, portal wprowadził również opcję półroczną. Biznes jest jednak średnioopłacalny – trzeba bowiem zapłacić jedynie dyszkę mniej, czyli 39 złotych.

W droższej wersji użytkownik otrzymuje limit 365 paczek, jakie może zamówić bez dodatkowych opłat za dostawę w ciągu roku. W tej drugiej opcji liczba ta jest zmniejszona do 180.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, program zawiera w sobie głównie takie formy dostawy, która zakłada dostarczenie kupionego przedmiotu do konkretnego punktu odbioru. Nie chodzi jednak tylko o Paczkomaty, możemy skorzystać również z opcji odbioru paczki w kiosku Ruchu, na poczcie (darmowy będzie również list polecony), w sklepach Żabka i Freshmarket oraz na stacjach Orlen.

Jakich jeszcze ograniczeń musi spodziewać się użytkownik? Z darmowej dostawy po aktywacji pakietu będzie można skorzystać tylko w sytuacji, gdy u jednego sprzedawcy dokonujemy zakupów za minimum 40 złotych. Kwota co prawda nie jest specjalnie wygórowana, ale trzeba to mieć na uwadze – jeżeli kupujecie często, ale drobne, pojedyncze rzeczy, Allegro Smart! nie jest dla Was.

Programem Allegro Smart! nie będą również objęci wszyscy sprzedawcy, a jedynie Ci z największą liczbą poleceń. Allegro wprowadziło już odpowiednią opcję filtrowania, dzięki której możecie zobaczyć, jakie produkty można kupić w tej usłudze.

Dla przykładu, w chwili pisania tego artykułu w kategorii Smartfony i telefony komórkowe dostępnych jest 58 781 ofert. Po wyfiltrowaniu Allegro Smart! pozostaje ich 10 803. Z jednej strony to niespełna 20%, z drugiej – ilościowo wciąż całkiem sporo. Chociaż trzeba się zapewne liczyć z tym, że najkorzystniejsze finansowo oferty nie będą, przynajmniej na razie, objęte programem. Coś za coś – czasem warto dopłacić i skorzystać z usług pewnego sprzedawcy.

Dla osób korzystających z Allegro Smart! przygotowano również dodatkowe korzyści. Chociażby możliwość skorzystania z darmowego zwrotu w placówkach Poczty Polskiej i Paczkomatach, specjalne oferty ze zniżkami czy dodatkowe monety przyznawane za zakup. Jak zapewnia serwis, priorytetowo będą również obsługiwane wnioski zgłaszane w Programie Ochrony Kupujących. Serwis daje sobie na to dwa dni.

Usługę można również za darmo przetestować przez 30 dni. Jeżeli uznacie, że warunki Wam nie odpowiadają możecie zrezygnować, a Allegro odda Wam całą zapłaconą kwotę. Z tej opcji będzie można skorzystać tylko przy pierwszym zakupie pakietu.

Pomimo tego, że jak widać powyżej, serwis przygotował pewne obostrzenia i tak uważam, że sam pomysł jest bardzo dobry. Na pewno nie dla każdego, ale z pewnością osoby które kupują często i dużo za pośrednictwem Allegro, docenią możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Jestem również przekonany, że i sprzedawcom będzie z czasem coraz bardziej zależało, aby przy ich produktach pojawiła się ikona Allegro Smart!. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów, odwiedźcie stronę ze źródła, lub zajrzyjcie do regulaminu.

Źródło: Allegro