(fot. Alfa Romeo)

Alfa Romeo planuje wprowadzić elektrycznego SUV-a w 2022 roku

To może być jeden z najładniejszych elektryków na rynku. Alfa Romeo przygotowuje elektrycznego, kompaktowego SUV-a.

Reklama

Alfa Romeo z silnikiem elektrycznym i pakietem akumulatorów

Nie poznaliśmy jeszcze wyglądu w pełni elektrycznego SUV-a z Włoch. Na zdjęciach umieszczonych w tekście znajduje się model Tonale, który będzie hybrydą typu plug-in. Patrząc jednak na dorobek Alfy Romeo, w którym przeważają jedne z ładniejszych samochodów, jak najbardziej można założyć, że nadchodzący elektryk będzie prezentował się niezwykle atrakcyjnie.

Reklama

Jak informuje brytyjski Autocar, pierwsza elektryczna Alfa Romeo nie będzie dużym, rodzinnym samochodem. Włosi zamierzają zaoferować kompaktowego SUV-a, który rozmiarami będzie zbliżony do Audi Q2. Prawdopodobnie zostanie on stworzony z myślą o mieście, a więc duży zasięg niekoniecznie może być priorytetem.

Koncept wnętrza Alfy Romeo Tonale. (fot. FCA)

Niewykluczone, że koncern FCA, mający zaległości w elektryfikacji swoich pojazdów, sięgnie po platformę grupy PSA (Peugeot, Citroen, Opel i DS). W związku z tym, włoski SUV może pod wieloma względami być zbliżony do francuskich elektryków.

Wyraźnie widać, że Alfa Romeo stawia na SUV-y. W 2022 roku oferta ma bowiem składać się z przynajmniej trzech SUV-ów – Stelvio, hybrydy Tonale i elektrycznego modelu, którego nazwa nie została jeszcze ujawniona.

Elektryfikacja oferty ma pozwolić nie tylko na spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych norm spalin nakładanych przez Unię Europejską, ale także na wzrost sprzedaży. Alfa Romeo chce osiągnąć cel, który zakłada sprzedaż 400 tys. samochodów rocznie.

FCA i plany elektryfikacji

Elektryczny SUV, który ma być wydany pod marką Alfa Romeo, to tylko jeden z elementów planu elektryfikacji oferty. Koncern Fiat Chrysler Automobiles wcześniej już połączył siły z grupą PSA, aby przyspieszyć rozwój swoich przyszłych, elektrycznych samochodów. Dodatkowo, pojawiły się informacje o ewentualnej współpracy z Foxconnem, której celem jest stworzenie samochodu elektrycznego przeznaczonego na rynek chiński.

Oczywiście FCA pracuje także nad hybrydami. Firma obecnie rozwija technologię, która umożliwi automatyczne przechodzenie w tryb elektryczny w strefach bezemisyjnych.

Polecamy również:

Alfa Romeo Giulia – sprawdziłem system infotainment w pięknej Włoszce

źródło: Electrek, Autocar