Czekacie na aktualizację do Androida Nougat dla tych Xperii? To jeszcze poczekacie | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Czekacie na aktualizację do Androida Nougat dla tych Xperii? To jeszcze poczekacie

Dołącz do dyskusji 0

Od jakiegoś czasu polityka aktualizacji smartfonów w wykonaniu Sony wygląda więcej niż dobrze. O ile firma cały czas dokłada wielu starań, aby wszystko przebiegało bezproblemowo, o tyle czasem coś jednak może pójść nie tak. I w przypadku Xperii XA oraz XA Ultra, poszło.

Przypomnijmy tu pokrótce, że Sony Xperia XA oraz XA Ultra, to urządzenia które debiutowały w poprzednim roku. W mojej opinii były to smartfony udane, zwłaszcza w swoich kategoriach cenowych. Po tygodniu od rozpoczęcia procesu dystrybucji aktualizacji do Nougata, Sony zamroziło tę procedurę, wydając przy tym oświadczenie, którego treść przedstawiamy poniżej:

Tymczasowo wstrzymaliśmy aktualizację Androida 7.0 dla Xperii XA i XA Ultra ze względu na niespójności w związku z działaniem aktualizacji w trybie OTA. Niezależnie od tego czy użytkownik mógł pobrać aktualizację czy nie, nie ma ona niekorzystnego wpływu na działanie urządzenia, nie stwarza też ryzyka utraty danych. Naszym celem jest jak najszybsze ponowne wdrożenie w pełni sprawnej aktualizacji dla wszystkich użytkowników i dalsza procedura aktualizacji telefonów.

Doszło więc do sytuacji w pewnym sensie zabawnej: z jednej strony w nowym Androidzie Nougat wszystko zdaje się działać dobrze, co w komunikacie potwierdza między wierszami sam producent, z drugiej zaś strony, błąd – jak można domniemywać – został najpewniej znaleziony po stronie systemu, który obecnie napędza te urządzenia, ewentualnie po stronie oprogramowania odpowiedzialnego za dystrybucję aktualizacji. O ile sięgam pamięcią, podobna wpadka miała kiedyś miejsce przy aktualizacji bodaj Xperii Z5.

Sony Xperia XA

Dla użytkowników tych smartfonów w Polsce to żadna różnica – u nas Nougat nie zaczął się jeszcze pojawiać w kanale OTA dla Xperii Xa i XA Ultra (a przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo). Dodatkowe opóźnienie będzie skutkować tylko tym, że u nas aktualizacje ruszą zapewne jeszcze później.

Jak widać, Sony nie zawsze jest w stanie idealnie trzymać się swojej rozpiski, jednak cieszy tak szybka i rzeczowa reakcja Japończyków. Mamy klarowny komunikat, potwierdzenie, że Nougat nie powinien powodować żadnych kłopotów (jeśli jakimś cudem już go pobraliście), jest także deklaracja chęci szybkiego przywrócenia odpowiedniego stanu rzeczy. Słowem – wszystko wygląda tak, jak wyglądać powinno, zwłaszcza w tak drażliwej kwestii jak duża aktualizacja systemu operacyjnego.

źródło: XperiaBlog

*na zdjęciu głównym Sony Xperia XA

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona