Garmin Fenix 7

Używasz smartwatcha Garmin? Koniecznie pobierz tę aktualizację

Aktualizacje smartwatchy to nic nowego. Oczekujemy ich tak samo jak regularnego wsparcia smartfonów. Zwykle jednak poprawki dla zegarków publikowane są rzadziej. Tym bardziej przydatny jest zestaw funkcji przygotowany na urządzenia Garmina.

Najnowsza wersja oprogramowania Garmin

Garmin zajmuje się wytwarzaniem nie tylko smartwatchy, ale też całych linii innych urządzeń przeznaczonych dla osób aktywnych. Najnowsze zmiany w oprogramowaniu dotyczą jednak głównie smartwatchy oraz komputerów rowerowych.

Sierpniowa paczka aktualizacyjna wnosi sporo dobrego. Na co mogą liczyć posiadacze kompatybilnych smartwatchy? Garmin zapowiedział, że najciekawsze funkcje to:

  • SatIQ: aby maksymalnie wydłużyć czas pracy baterii między ładowaniami, funkcja SatIQ automatycznie włącza wielopasmowy GPS w miejscach, gdzie jest on najbardziej potrzebny (np. wąskie wąwozy lub centrum miasta z wysokimi budynkami) oraz wyłącza go, gdy nie jest już niezbędny, zapewniając sportowcom bardziej optymalne wykorzystanie baterii.
  • Status zmienności tętna (HRV): pomiar zmienności tętna podczas snu, umożliwia lepszą obserwację procesu regeneracji i ogólnego obrazu stanu zdrowia.
  • Widżet zawodów: uwzględnia informacje o przygotowaniach do zawodów biegowych, który wraz z informacjami o pogodzie w dniu startu, czy timerem odliczającym czas.
  • Zaktualizowany stan wytrenowania: wykorzystując nowe dane, takie jak status HRV, historia ostatnich treningów i wyników, użytkownicy otrzymają informacje na temat swojego ogólnego poziomu sprawności oraz tego, czy trenują efektywnie, przetrenowują się lub mogliby dać z siebie więcej.
  • Stock tracker: Możliwość monitorowania cen nawet 50 akcji – bezpośrednio z nadgarstka – dzięki aplikacji Stocks. Wystarczy jeden rzut oka, aby sprawdzać ceny i trendy w ciągu dnia.

Dla komputerów rowerowych przygotowano inne atrakcje. W najnowszej aktualizacji znalazły się dla nich:

  • Sterowanie muzyką: po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, można przełączać utwory bezpośrednio z poziomu urządzenia Edge.
  • Stan wytrenowania: korzystając z nowych wskaźników, takich jak status HRV, historia ostatnich treningów i wyników, użytkownicy otrzymają informacje na temat swojego ogólnego poziomu sprawności oraz tego, czy trenują efektywnie, przetrenowują lub mogliby dać z siebie więcej.
  • Minuty intensywnej aktywności: po zakończeniu treningu można sprawdzić, kiedy dokładnie zarejestrowane zostały minuty intensywnej aktywności.
  • Pełna obsługa eBike’ów: możliwość połączenia eBike’a kompatybilnego z ANT lub ANT+ i korzystania ze statystyk dedykowanych eBike’om, ustawiania poziomu wspomagania i sprawdzania pozostałego zasięgu na podstawie zaplanowanej trasy.

Zwłaszcza dla smartwatchy pakiet nowości wygląda obiecująco i zapowiada dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Jako osoby, które nie przepadają za zbyt częstym ładowaniem zegarków, lubimy to!

Lista urządzeń, które otrzymają aktualizację

Aktualizacja już teraz jest rozsyłana do kompatybilnych smartwatchy i komputerów rowerowych. Na liście znajdują się zegarki Garmina:

Garmin fenix 7

Jeśli chodzi o komputery rowerowe, to na update mogą liczyć modele z serii Edge 1040 oraz Edge Explore 2.

Jeśli interesuje nas pełna lista nowych funkcji, możemy znaleźć ją na stronie Garmina.