Teraz poprawisz zdjęcia bezpośrednio w chmurze – OneDrive zyskuje funkcje edycji zdjęć

Od teraz, każdy, kto będzie chciał szybko edytować zdjęcia w OneDrive, będzie miał taką możliwość. Microsoft ogłosił sporo nowości dotyczących działania tej usługi na smartfonach z Androidem i przez przeglądarkę.

Edytor zdjęć w OneDrive – w ślad za Google

Edytowanie zdjęć w chmurze to żadna nowość, a przynajmniej nie dla użytkowników Google, którzy w chmurze Google Zdjęcia mogą skorzystać z podstawowego, ale bardzo przydatnego edytora foto i wideo. Microsoft z większością podobnych funkcji zwykle wlecze się za Google i jest tak także tym razem, ale cieszymy się, że nareszcie można obrócić czy przyciąć dane zdjęcie, bez pobierania go na urządzenie.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							OneDrive’s new photo editing features and more

Większość funkcji jest dość standardowa. Oprócz wspomnianego obracania obrazu, można ustalić obrót o dowolny stopień, co ułatwia poprawianie przechylonych zdjęć. Da się też zmienić jasność, ekspozycję, kontrast, światła, cienie i nasycenie kolorów. Wszystko to dostają użytkownicy zarówno systemu Android, jak i wersji OneDrive Web. Korzystający z aplikacji na iOS także zyskają możliwości edycji zdjęć w aplikacji, ale będą musieli poczekać na aktualizację, może nawet kilka miesięcy. Podobnie jak właściciele kont firmowych i edukacyjnych – dla nich opcje edycji mają być dostępne jeszcze tego lata.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							OneDrive’s new photo editing features and more

Kilka dodatkowych rzeczy już wkrótce

Aplikacja OneDrive na Androida w pierwszej kolejności dostanie kilka opcji, których nie znajdziemy na innych platformach. Na przykład będzie można skorzystać z ustawienia, które stworzy automatyczne kopie folderów Facebooka i WhatsAppa z telefonu. Oprócz tego, pojawią się dodatkowe możliwości sortowania treści – zdjęcia będzie dało się porządkować według daty oraz grupować miesiącami i latami. To ustawienie wyląduje także w OneDrive Web.

thumbnail image 6 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							OneDrive’s new photo editing features and more

Jak widać, Microsoft stara się, by jego usługa chmurowa była bardziej przyjazna użytkownikowi, który gromadzi w niej pamiątki w postaci fotografii. W końcu OneDrive przestaje być wyłącznie miejscem do przechowywania dokumentów i dużych plików, a wreszcie pomoże w podstawowej organizacji zdjęć, nie tylko robiąc ich kopie zapasowe z telefonu, ale także umożliwiając podstawową edycję.