Reklama

Wydanie OneDrive w wersji 64 bit zajęło Microsoftowi jedynie 14 lat

Trudno powiedzieć, czy ktokolwiek czekał na wydanie aplikacji OneDrive’a w wersji 64 bit od czasu powstania tej usługi, ale jeśli tak, to się doczekał.

Reklama

64 bity to przecież standard

Aż dziwne, że dopiero teraz Microsoft ogłasza dostępność OneDrive dla desktopów w wersji 64 bit. W końcu pierwszy Windows w tej opcji pojawił się w 2003 roku, a w 2007 roku poznaliśmy OneDrive’a – magazyn plików w chmurze, który synchronizował się z klientem dostępnym domyślnie w systemie. Od tamtej pory wciąż działał on jako program 32-bitowy. Minęło sporo czasu.

Animated GIF

Na blogu społeczności Microsoftu pojawiła się krótka notka informująca o pojawieniu się nowej wersji aplikacji OneDrive. Przechodząc do 64-bitowej edycji programu, będziemy mogli liczyć na lepsze działanie klienta.

Wiemy, że była to długa oczekiwana i często wspominana przez fanów funkcja. Cieszymy się, że możemy ją udostępnić w programie wczesnego dostępu.

Co zmienia OneDrive 64 bit? Microsoft nie wdaje się w szczegóły. Wiadomo tyle, że nowa wersja programu będzie miała dostęp do większej ilości zasobów niż jej 32-bitowy poprzednik. Pomoże to lepiej zarządzać plikami, zwłaszcza tymi o większej „wadze”.

Jak pobrać OneDrive 64 bit?

Jak z dumą ogłasza Microsoft, 64-bitową wersję OneDrive można już pobierać na komputery z systemem Windows (x64, rzecz jasna), będąc użytkownikiem z kontem służbowym, szkolnym lub osobistym.

Producent oprogramowania nie zaleca instalacji nowego OneDrive’a na komputerach z procesorami ARM64, takimi jak Surface Pro X. W wypadku użytkowników takich urządzeń, lepiej będzie, jeśli pozostaną oni przy wersji 32-bitowej.