Aktualizacja iOS 12.1.2 rozwiązuje problemy z eSIM, a przede wszystkim chroni Apple pod względem prawnym w Chinach

Dwa tygodnie po aktualizacji systemu iOS do wersji 12.1.1, Apple opublikowało kolejne poprawki, przydatne zwłaszcza tym, którzy korzystali z eSIM w iPhone’ach. W związku z tym edycja 12.1.2 dostępna jest tylko dla smartfonów, a na iPady nie trafia. Aktualizacja ma jednak drugie dno, o którym Apple w liście zmian wspominać raczej nie będzie.

Jak czytamy w raporcie uaktualnień iOS 12.1.2, nowa wersja systemu zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’ów. Na przykład eliminuje problemy z aktywacją karty eSIM na iPhonie XR, iPhonie XS i iPhonie XS Max (co dla klientów Orange w Polsce może mieć znaczenie). Oprócz tego, wzięto pod lupę trudności z połączeniem się z siecią komórkową w Turcji przy pomocy wspomnianych modeli.

Reklama

Prawdziwą przyczyną, dla której konieczne było wydanie aktualizacji, było dostosowanie się do wyroku sądu w Chinach. Tam Apple przegrało potyczkę o prawa do patentów, rzekomo przejęte od Qualcomma. W rezultacie, Apple stanęło przed widmem zakazu sprzedaży iPhone’ów w tym kraju, więc musiało szybko zareagować.

Na szczęście pretensje Qualcomma dotyczyły rozwiązań programowych, które łatwo można wyciszyć odpowiednią łatką. Chodziło dokładnie o dwa patenty związane ze zmianą rozmiaru i formatu zdjęć oraz zarządzaniem aplikacjami przy pomocy ekranu dotykowego podczas ich używania.

Historia bojów Qualcomma i Apple jest bogata, a przedstawiciele firm często spotykają się ze sobą w sądzie. Cóż, nas te niuanse bezpośrednio nie dotyczą. Jest aktualizacja – pobieramy!

źródło: fonearena, dzięki @kociu91 za screena!