Apple udostępnia aktualizację do iOS 12.1.1

Ostatnią aktualizację systemu iOS, oznaczoną numerkiem 12.1, Apple udostępniło 30 października 2018 roku. Przed nią był jeszcze update do wersji 12.0.1, naprawiający kilka błędów w oprogramowaniu. Dziś koncern z Cupertino rozesłał kolejną aktualizację, tym razem do iOS 12.1.1.

iOS 12.1.1 – co nowego?

Pomimo że oznaczenie na to nie wskazuje, najnowsze wydanie iOS wprowadza całkiem sporo nowości i kolejnych udogodnień. Apple wymienia kilka z nich: podgląd powiadomień za pomocą funkcji haptic touch na iPhonie XR, obsługę eSIM w Dual SIM u kolejnych operatorów (dotyczy tegorocznych iPhone’ów), przełączanie się pomiędzy aparatem głównym i kamerką na przodzie podczas rozmów Face Time za pomocą jednego dotknięcia, możliwość zrobienia Live Photo w trakcie połączeń Face Time (warunkiem jest, że w tym czasie mogą ze sobą rozmawiać tylko dwie osoby) i ukrycia paska bocznego w Wiadomościach na iPadzie w orientacji poziomej, wsparcie dla Real-time text (RTT) podczas korzystania z WiFi Calling na iPadzie i iPodzie Touch oraz poprawa stabilności podczas dyktowania i VoiceOver.

Reklama

Jakie błędy naprawia iOS 12.1.1?

W najnowszej aktualizacji Apple naprawiło też kilka błędów, m.in. ten, w wyniku którego Face ID było czasowo niedostępne i inny, uniemożliwiający wysyłanie nagranych notatek głosowych do usługi iCloud. Oprócz tego, naprawiono także problem, przez który strefy czasowe mogły nie być aktualizowane automatycznie. Po zainstalowaniu iOS 12.1.1 użytkownicy nie powinni mieć też kłopotów przy pobieraniu wizualnej poczty głosowej.

Przy okazji Apple udostępniło wsparcie dla Home Pod w Hong Kongu i Chinach oraz dodało funkcję, dzięki której diody w głośniku świecą podczas połączeń Face Time.

Kto może pobrać iOS 12.1.1?

Aktualizacja do najnowszej wersji iOS dostępna jest dla posiadaczy iPhone’ów 5S lub nowszych i iPadów Air lub nowszych oraz właścicieli iPoda Touch 6. generacji.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/11/29/ios-12-zainstalowany-jest-na-75-procent-wszystkich-iphone-ipadow-ipodow-z-ios/

Źródło: Apple dzięki MacRumors