aplikacja IKO PKO BP
Aplikacja IKO (fot. PKO BP)

PKO BP aktualizuje aplikację IKO. Jedna mała, ale bardzo przydatna rzecz

Aplikacja IKO, czyli program PKO BP do zarządzania bankowością elektroniczną z poziomu smartfona, zyskała nową aktualizację. Jeden drobiazg mocno wpływa na wygodę obsługi konta.

Reklama

Autoryzacja biometrią – nareszcie

Aplikacja IKO jest najpopularniejszą aplikacją bankową w Polsce, a jednak do tej pory miała pewne braki. Na przykład klienci PKO BP nie mogli dotąd autoryzować transakcji BLIK lub zasilenia konta telefonu za pomocą czytnika odcisków palców. Teraz się to zmienia.

Krótka lista usprawnień w aplikacji IKO zawiera zapis o możliwości potwierdzenia transakcji za pomocą skanu odcisku palca zamiast wpisywania kodu. Niestety, biometryczna autoryzacja możliwa jest na razie tylko za pomocą czytnika odcisków palców – Face ID w smartfonach Apple wciąż nie jest wykorzystywane. To jednak powinno się wkrótce zmienić, gdyż bank pracuje już nad wprowadzeniem obsługi tej technologii w IKO.

Kilka innych udogodnień

Inne usprawnienia dotyczą na przykład wygodnej aktywacji karty debetowej. Będzie wystarczać do tego zainstalowana aplikacja IKO, gdzie zeskanujemy bezpieczny kod QR, służący wspomnianej operacji.

Dla firm pojawiły się udogodnienia dla płatności podzielonych. IKO nareszcie będzie w stanie zapamiętać odbiorców, a jeśli wpiszemy numer konta powiązanego z rachunkiem VAT, reszta danych, na przykład NIP, zostaną pobrane i uzupełnione automatycznie.

Jak na razie, zaktualizowana aplikacja IKO dostępna jest wyłącznie w sklepie Google Play. Posiadacze iPhone’ów będą musieli poczekać, aż nowa wersja trafi także do sklepu App Store.