Te smartwatche dostaną aktualizację do Wear OS. Są też informacje o Google Pay (Android Pay) na Huawei Watch 2 | Tabletowo.pl

Te smartwatche dostaną aktualizację do Wear OS. Są też informacje o Google Pay (Android Pay) na Huawei Watch 2

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Google poinformowało o przemianowaniu Android Wear na Wear OS. Teraz koncern z Mountain View udostępnił listę urządzeń, które otrzymają stosowną aktualizację systemową. Przy okazji pojawiły się też nowe informacje na temat Huawei Watch 2 i wsparcia dla Google Pay (kiedyś Android Pay) po aktualizacji do Androida Oreo.

Google nie robiło większego wydarzenia z rebrandingu Androida Wear na Wear OS, ponieważ – przynajmniej na razie – zmieniła się tylko nazwa platformy. Nie było to jednak zwyczajne widzimisię producenta – ten krok miał sprawić, aby zegarkowy system nie kojarzył się wyłącznie z Androidem, ponieważ tylko w 2017 roku jeden na trzech nowych użytkowników smartwatchy z Android Wear korzystał również z iPhone’a. A trzeba wiedzieć, że kompatybilność ze smartfonami od Apple zapewniana jest już od sierpnia 2015 roku.

Mimo wszystko, aby smartwatche z Android Wear stały się smartwatchami z Wear OS, niezbędna jest stosowna aktualizacja. Google poinformowało, że dostaną ją niżej wymienione modele. Koncern z Mountain View zastrzega jednocześnie, że moment jej udostępnienia jest już zależny od producenta danego modelu.

Lista smartwatchy, które dostaną aktualizację do Wear OS:

Przy okazji warto też dodać, że Google poruszyło kwestię wsparcia dla Google Pay (dawniej Android Pay) na Huawei Watch 2. Po aktualizacji do Androida Oreo smartwatch przestał bowiem obsługiwać płatności zbliżeniowe, co nie spodobało się użytkownikom. Po pewnym czasie funkcjonalność tę przywrócono w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Teraz do tego grona dołączają także Hiszpania, Kanada i Australia. Jednocześnie koncern z Mountain View zapewnia, że robi wszystko, co w jego mocy, aby sukcesywnie uzupełniać listę o kolejne kraje.

To bardzo ważna deklaracja, ponieważ Kasia testowała Android Pay na Huawei Watch 2 i nie ukrywała, że bardzo jej przypadła do gustu taka forma regulowania należności za zakupy. Niestety, po aktualizacji do Androida Oreo smartwatch stracił tę funkcjonalność w Polsce. Miejmy nadzieję, że Google wywiąże się ze swoich obietnic i przywróci obsługę (teraz już) Google Pay na tym inteligentnym zegarku.

Źródło: Google; Google dzięki Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona